ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lista ostatnio modyfikowanych/edytowanych artykułów
An
Witam.
Nie odzywałem się tu jeszcze, do tej pory sam znajdując rozwiązania różnych 'problemów' - dzięki Waszym postom na forum. Rozwiązania mojego kolejnego kłopociku od dwóch dni jednak nie mogę znaleźć.

Chodzi mi o listę ostatnio modyfikowanych/edytowanych artykułów.

Używam wersji v7 - jest tam panel, który pokazuje ostatnio dodane artykuły z każdej kategorii.

Otóż chciałbym mieć taką samą listę, tyle że miałaby ona pokazywać ostatnio edytowane artykuły. Chodzi o to, żebym wiedział, które zostały ostatnio zmienione - gdzie coś dopisano lub usunięto.

To pewnie bardzo proste, ale ja nie daję rady... Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę nie spamować Ekipy o pomoc na PW. Od tego mamy tylko i wyłącznie FORUM ! /khaman
Edytowane przez Pieka dnia 02.02.2010 19:19:38
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 14.05.2024 17:34:34
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
dante77
Mam coś takiego, ale najpierw musisz zadbać o to, aby artykuł podczas edycji dawał możliwość aktualizacji daty i do tego należy w pliku administration/articles.php

znaleźć w okolicach 52 lini:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zamienić na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Następnie w okolicy linii 182 znaleźć:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zamienić na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


A potem to już z górki. Wstawiasz ten kod w panel:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Przy okazji listę ostatnich aktualizacji masz ładnie sformatowaną.
Edytowane przez dante77 dnia 02.02.2010 08:58:28
 
http://stronyrobie.pl
An
Dzięki wielkie!

Sprawa szybko załatwiona, wszystko chodzi jak należy.

Zmiana w administration/articles.php wpływa także na wbudowaną w v7 oryginalną listę ostatnio dodanych artykułów, również poza Twoim panelem. Faktycznie wystarczyło umożliwić aktualizację daty.

Pomogłeś bardzo, dziękuję.
 
bynio
Odkopuję, ale dwa pytania. Jak zrobić aby na liście nie wyświetlały się artykuły bez ustawionej daty. Tzn, te które mają w polu datestamp wartość 0. Dodatkowo jak podzielić tą listę na strony jeśli ta lista zmian będzie miała np. pow. 20 wyników.
Edytowane przez bynio dnia 01.11.2010 12:51:18
 
Chemikpil
Jezeli chodzi o pierwsze pytanie to albo daj if gdzie sprawdzisz czy data jest rozna od 0. Jesli tak to wyswietlaj dane, lub przy zapytaniu sql, daj klauzulr where z takim samym warukiem. Nie podam koeu bo pisze z telefonu i nie mam wgladu do kodu
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
bynio
Dzięki za odpowiedź. Z niewyświetlaniem w liście linków gdy mają last_datestamp ustawione na zero poradziłem sobie dopisując do warunku:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


zapis

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


tak że w rezultacie zapis części kodu odpowiedzialnego za wybór najnowszych modyfikacji wygląda:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Nie wiem niestety jak zrobić wyświetlanie wyników na stronach jeżeli ich ilość jest większa niż powiedzmy 20.
Edytowane przez bynio dnia 02.11.2010 08:08:35
 
dante77
Dodałem paginację.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Tylko dodaj do selecta warunek o artykułach bez daty, bo tego tu nie ma.
 
http://stronyrobie.pl
bynio
Ok, dzięki za kod. Powstały 2 nowe "problemy".
Może pokrótce o tym co działa. Sklonowałem articles.php pod nazwę ogloszenia.php. Tu dokonałem edycji tak że ogloszenia.php odnosi się do własnej tabeli w bazie i mogę je edytować z PA. Dodałem też pola articles_last_datestamp oraz news_last_datestamp odpowiednio w tabelach fusion_articles, fusion_ogloszenia, fusion_news. Oczywiście dodałem kod który obsługuje te dodatkowe pola w tabeli. No i wszystko jest ok. Zrobiłem to po to aby móc wyświetlać listę ostatnio zmodyfikowanych rzeczy na stronie. Ale tu napotkałem na 2 wyżej wspomniane problemy.

Pierwszy z nich to taki że muszę powyższy kod wykonywać 3-krotnie aby uzyskać wyniki dla artykułów, ogłoszeń i newsów. Czy da się aby kod pobierał z tych 3 tabel na raz i dopiero wówczas ustawiał je wg znacznika articles_last_datestamp oraz news_last_datestamp? (tu mogę to ujednolicić w bazie)

Drugi to taki że kod, jakbym go nie próbował modyfikować nie potrafi pobrać listy z tabeli fusion_news, po prostu nie jest wykonywana pętla wyświetlania wyników tylko od razu przechodzi do else wyświetlającego brak wyników.

Poniżej kod strony lista.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wiadomość doklejona:
Ostatecznie skorzystałem z wtyczki "Latest Additions Panel". Nie jest ona doskonała, też nie potrafi wyświetlać ostatnich modyfikacji na jednej liście a wykonuje się (u mnie) 3-krotnie, ale jako tako wygląda po drobnych modyfikacjach (u mnie lista wyników się rozjeżdzała, trzeba było usunąć kawałek kodu odpowiedzialny za wyświetlanie napisu "nowy").
Edytowane przez bynio dnia 09.11.2010 07:59:40
 
Pawlo_23
dante77 skorzystałem z przygotowanego przez Ciebie panelu aktualizacji. Jest super.
Chcę zmodyfikować jeszcze articles.php. Mam problem. Nie umiem wstawić do zmodyfikowanego pliku wyświetlania napisu "nowy" przy świeżo utworzonym artykule. Próbuję tyle razy i wciąż wywala mi same błędy.
Proszę o pomoc.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pawlo Wink
 
www.parafiakroczewo.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl