ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Admin sponsoringu stron - refleksje
holohause
Witam!

Jestem administratorem i właścicielem sponsoringu stron. Prowadzę ten interes od dłuższego czasu, ale dopiero ostatnio zebrałem się w sobie, zrobiłem stronę regulamin itp...

Może to dziwne, ale prowadzę to wszystko dla własnej przyjemności... Wiem zaraz posypią się komentarze, że na pewno na tym zarabiam. No na tą chwilę tylko wydaje i to na 2 serwery.
To mi sprawia w pewien sposób przyjemność i mam trochę inne podejście niż admini płatnych serwerów. Nie mam wielkiego ego i staram sie pomóc będąc przy tym miły.



Wiadomo mam kontakt z webmasterami, młodszymi, starszymi, na prawdę najróżniejsi ludzie.

Są chwile kiedy to moje "hobby" jest genialne...
Pisze do mnie młody chłopak. On sobie przegląda polski internet i stwierdza, że w zasadzie nie ma strony która go interesuje na dany temat. Bo albo są wybrakowane albo puste. Znalazł luke, ma umiejętności, chęci, funduszy na serwer brak...

Kurcze chłopak ma zapał i jest przy tym miły, aż człowiek się cieszy, że może komuś pomoc... Potem z ciekawości patrze na postęp prac i mi szczęka opada jak widzę jak jego strona wygląda, a przy tym mówi mi kiedy robi dłuższe przerwy itp - bardzo przyjemna współpraca.

Mam jeszcze kilka takich osób, oni pomogą mi, ja im. Dogadujemy się nie ma żadnych problemów jeszcze oni oferują się z grafiką, programowaniem, ja im znowu pomagam z pozycjonowaniem...



I niestety są chwile kiedy mam tego dość... Kurcze staram się być miły, ale nieraz się nie da.

Napisał do mnie chłopak... był nawet przekonywujący... Dałem mu konto o dobrych parametrach. Czekam 3 tygodni i nic... zaczął coś robić... wykupiłem mu domene i uwaga! On ma do mnie pretensje, że jest z końcówką .eu, a nie .pl

To taki przykład... Regulamin starałem się napisać w miarę przejrzyście, żeby łatwo się czytało, ponadto userzy mogą uczestniczyć w pracach nad reg. na forum, staram się dawać jak najwięcej możliwości by się dogadać itp.ale połowa userów łamie nagminnie regulamin, nie czyta mejli, nie odpisuje na gg, itp...

Najbardziej wkurza jak czytają ten regulamin i widzą zakaz komunikacji ze mną przez gg, ale jak tylko robie się dostępny to fala pytań typu jak zainstalować php-fusion. I starałem się być miły, ale po prostu muszę podkręcić śrubę... Jak sie zaczęły bany, blokowania to dopiero Ci "źli" się uspokoili.


Wiecie co jest śmieszne? Wprowadziłem ostatnio ograniczenie wiekowe. Od 17 lat.

Wszyscy z którymi mam/miałem problemy mieli (i tu uwaga!) między 12 a 16 lat-choć muszę zwrócić honor byli i tacy, młodzi którzy byli normalni.


Ostatnia sprawa...
Kiedyś jak ktoś szukał sponsora na domene/hosting to się starał. Wiedział, że to kosztuje i szanował cały sponsoring. Teraz? Jest na zasadzie łaski. Młody webmaster, wielki Pan może da mi możliwość wydawania własnej kasy na jego strone... Ale może...


Pozdrawiam Piotrek Wink Wink


P.S. Starałem się błędów nie popełniać , ale pisałem pod wpływem silnych emocji...(innymi słowy byłe wkur... )
Edytowane przez Pieka dnia 25.02.2010 21:15:02
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 05.05.2024 08:48:32
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
RippeR37
No dobra fajnie miło i w ogóle super że jesteś uczynny, wykupujesz domenki i konta www dla różnych zdolnych ale nie-kasiastych (że się tak wyrażę). Tyle że tak właściwie co mamy z tym zrobić?

Na pewno jest to jakiś + dla Ciebie, na reklamę to nie wygląda.

Jak dla mnie ograniczenie wiekowe jest dość dziwnym posunięciem, sprawiedliwiej było by zastrzeżyć możliwość do wycofania się z sponsoringu i przekazania możliwości kontunuowania wykupu itp na dalszy okres ów osobie + zaostrzenie kryteriów, które musi spełniać było by wg. mnie lepiej.
Prawda jest taka że większość twoich "osób" jest niepełnoletnia a wątpię żeby aktualnie wszyscy mieścili się w przedziale 17 lat Wink W końcu dlaczego 20paro letnia osoba miała by szukać sponsora zamiast 50zł wydać, no chyba ją by stać było Smile

Możesz podesłać linki do stron twoich "klientów" (? brzmi głupio ;p)
 
eldiablo
Czyli mniej więcej, ogólnie darmowy hosting ala boo, yoyo itd, tylko dopiero raczkujący.

Masz parę błędów w rejestracji na stronie "tego" hostingu Smile
Edytowane przez eldiablo dnia 26.02.2010 15:55:15
 
http://dropdire.pl
holohause
Już mówię Smile.

17 lat ze względu na prawo. 17-latek traktowany jest jako dorosły już, więc będzie odpowiadał za swoją stronę i łamanie prawa.


I nie oszukujmy się to nie jest hosting. A strona? Nie ma żadnych celów biznesowych, a jedynie informacyjne. Ponadto jest ciągle zmieniana i dopracowywana Smile


Fakt może i stać kogoś na wydanie 50 zł, ale... za 50 zł na rok nie będziesz miał żadnego konkretnego hostingu. Wiem, że może się tutaj pochwale, ale sam jestem zdziwiony działaniem tego serwera(porównuje z az.pl).
Za 5 dyszek to masz jakieś malutkie konto, a był czas, że przez chwile sponsorowałem dużą stronę(niestety łamała prawo i strona upadła), której utrzymanie by więcej kosztowało.

Ale nie będę offtopował Smile

edit:

Nie to nie jest żadna reklama.

A strony?

http://www.portfo...astera.pl/
http://swiatgier.tk/
http://bolhenteam...

i jeszcze kilkanaście nie ukończonych...
Edytowane przez holohause dnia 26.02.2010 20:54:13
 
jantom
Mogę tylko powiedzieć na podstawie kilku doświadczeń z jakimi miałem do czynienia przy okazji sponsoringu na Supporcie.
Na nasze szczęście za dużo wniosków nie ma (szczególnie, że decyzję podejmujemy gremialnie i potrafi nam to "chwilę" zająć), jednakże 90% z nich odpada ze względu na ich (nie)przygotowanie. Wydawałoby się, że jak ktoś jest zapalonym autorem strony, to jest w stanie o niej napisać i z uczuciem, i konkretnie, i w sposób przekonujący do projektu innych. Zazwyczaj zabieramy się za strony, które chociaż są postawione, na części projektów "w trakcie" się zawiedliśmy - gdy przechodziliśmy do konkretów, to autor nie zawsze wiedział, co będzie główną atrakcją strony. Może to nasze szczęście do klientów, może po prostu to jakaś smutna reguła. Czy u Ciebie też tak jest?

Za 5 dyszek to masz jakieś malutkie konto

Za tą sumę owszem, może nie znajdzie się jakieś niesamowitego konta, ale malutkimi to części z nich bym nie nazwał Wink
 
http://jantom.info
holohause
Ale są wyjątki. Mam 2 projekty, naprawde fajne + fajni admini i one są od podstaw.

Tylko widzisz tu jeszcze działa moja naiwność i wiara w ludzi...
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl