ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Migracja ze strony z kodowaniem latin1 na utf8
kamprog
Witam.
Posiadam stronę z bazą danych w kodowaniu latin1. W jaki sposób, mogę przekonwertować tą bazę danych na kodowanie utf8? Próbowałem użyć różnych konwerterów z sieci, ale zawsze po imporcie bazy teksty wyglądały tak: "Kolejna garœÌ informacji".
Z góry dziękuję za pomoc.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 09.05 - 16:47
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.04.2024 15:15:23
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pitula
Pozamieniaj błędy manualnie.
Edytowane przez Pitula dnia 09.05.2010 17:04:15
 
eldiablo
Taa jasne @Pitula Grin prędzej trzeba by się sztachnąć czymś mocnym, wyjątek jak baza maleńka.

@kamprog luknij na Grzegrzółkę, obsługuje i latin i UTF.

Przypuszczasz plik sql z bazą przez ten program i gotowe....ale wcześniej zrób kopię Wink
 
http://dropdire.pl
Pitula
Manualnie, czyli edytujesz plik sql np. notatnikiem i dajesz zamień óź na óź
 
kamprog
@Pitula - oczywiście, ręcznie. Mając bazę o wadze 5MB (tak dla perspektywy około 1000 newsów o prawie 300 artykułów).
@eldiablo - ok, wszystko fajno. Przepuściłem plik z bazą, pozmieniało bardzo ładnie, no i właśnie po wgraniu zmienionego pliku są teksty typu: "Kolejna garœÌ informacji" (przepraszam, że nie sprecyzowałem tego w pierwszym poście). Nie wiem czego to może być wina. Może jakiegoś kodowania ustawionego w bazie, ale wszędzie ustawiam na utf-8.
 
Pitula
Przecież dajesz zamień wszystko, nie pojedynczo, nie? Powinno zająć ci to ok. 20 minut.
Edytowane przez Pitula dnia 09.05.2010 19:22:22
 
eldiablo
Jeżeli przepuściłeś plik z bazą przez program i masz krzaki nie należące do UTF8 to źle to zrobiłeś. Odpalasz program, w jednym SELECT ustawiasz obecne kodowanie pliku w drugim polu SELECT ustawiasz utf-8 bo na takie chcesz zmienić.... i gotowe.

Jeżeli krzaki należą do kodowania UTF-8 (poszukaj na necie jak wyglądają dla poszczególnych polskich znaków i porównaj), a po wgraniu przez phpmyadmin masz krzaki na stronie to masz złe ustawienia (poszukaj na forum jest masa porad), np: porównanie... nie jest ustawione na UTF8 lub fusion źle odczytuje kodowanie (rozumiem że wersję fusiona zmieniłeś na UTF-8??).

A na koniec wgraj bazę przez fusiona, wcześniej tworząc jedynie podstawowe tabele, setup.php.
 
http://dropdire.pl
googlebot
Puść iconv(), Notatnik z możliwością konwertowania kodowania (Kate, kWrite), prosty skrypt który to zrobi Co chcesz.
 
eufriend
Witajcie.

Mam stronkę w PHP-Fusion na najnowszej wersji skryptu.

Chciałbym przekonwertować bazę danych z latin1 do utf8.

Aktualnie baza danych ma metodę porównywania napisów: latin1_swedish_ci

Zależy mi na pewnym rozwiązaniu, bo strona ma treść, która zawiera zarówno polskie litery jak i cyrylicę.



Pozdrawiam


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 29.01.2012 01:07
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl