ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Dziwne warningi w artykułach
Koshmaar
Cześć ludziska

Ostatnio zainstalowałem PHP Fusion 6.00.301.zip na serwerze mojego uniwerku (MySQL 4.1.1). Wszystko działa, ale niestety jest pewien mały problem z wyświetlaniem artykułów. Przeglądanie ich (jak również własnych stron "Custom pages" ) powoduje pojawienie się na górze okna takich komunikatów:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Od razu mówię że to występuje nie tylko w przypadku wersji angielskiej, w polskiej też tak jest. Na własne oczy możecie zobaczyć to tutaj: http://student.ag...ticle_id=1.

IMHO jest to trochę dziwne, biorąc pod uwagę że wszystko poza tym jest ok, instalka przebiegła pomyślnie, a ja nic nie zmieniałem w kodzie Fusion/strukturze katalogów, nic.

Mógłby mi ktoś pomóc? Wiem, to pewnie jest jakiś bardzo prosty problem, niestety ja nie jestem webmasterem, więc brak mi doświadczenia w rozwiązywaniu nawet bardzo prostych problemów :-) z góry dzięki.
-----------
2B || !2B
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.05.2024 06:41:00
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Wgraj ponownie wszystkie pliki jezykowa angielskiego to bedzie OK.
Jesli nadal bedzie ten problem, to sprawdz czy masz odpowiednie CHMODy tych plikow.
W sumie to zrob odwrotnie Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Koshmaar
Ustawiłem 755 dla wszystkich plików .php w katalogu locale/English, i niestety nie pomogło. Pieka, czyli twierdzisz że to powinno pomóc? A może to nie tym plikom powinienem zmienić CHMODy i/lub powinienem nadać im inną wartość? Próbowałem również 777, z tym samym skutkiem.

Ok, a jeśli chodzi o reinstalkę plików językowych, to ją zrobiłem, tzn. usunąłem wszystko z katalogu locale/English i skopiowałem jeszcze raz wszystkie pliki, niestety również nie pomogło.

Dzięki za odpowiedź
-----------
2B || !2B
 
Pieka
Nie masz tych plikow lub maja zmienione nazwy!!
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Koshmaar
Mam te pliki i nie mają zmienionych nazw.

Jak na mój chłopski rozum wygląda to, że plik locale/English/comments.php nie może zostać wczytany, ponieważ katalog względny z którego jest wczytywany, to nie jest SDL_Config/. W nawiasach podany jest (include_path='/usr/local/lib/php'Wink.

Pytanie brzmi, czemu Fusion w ten sposób to interpretuje, i czemu tak robi tylko w przypadku comments.php i ratings.php (jak napisałem wcześniej, wszystkie pozostałe funkcje działają bez problemu), oraz w jaki sposób można ją zmienić? Mogę coś zmienić w kodzie .php, mam również dostęp do phpMyAdmina jakby co.


Jakieś pomysły?
Edytowane przez Koshmaar dnia 04.01.2006 20:10:41
-----------
2B || !2B
 
Pieka
Modyfikowales cos? Podmieniales pliki, moze w tabelach grzebales?
Odezwij sie do mnie na GG i daj dostep do FTP'a, to sprawdze co jest, bo ewidentnie to problem z plikami.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Koshmaar
Wczoraj skontaktowałem się z Pieką przez gg, który wydatnie pomógł w ustaleniu co nie działa (jeszcze raz dzięki :-) ). Okazało się, że najprawdopodobniej winny jest safe_mode_enabled, ale niestety nie mam możliwości wyłączenia go na serwerze.

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który powiedział mi, że chyba istnieje proste ominięcie tego problemu - wystarczy wyłączyć wypisywanie ostrzeżeń Grin Podobno istnieje do tego jakaś funkcja - wie ktoś może jak ona się nazywa i w którym pliku powinienem ją wywołać? Przepraszam za lamerskie pytanie, ale w phpie napisałem w życiu może z jedną stronę... Sad
-----------
2B || !2B
 
Pieka
Koshmaar napisał/a:
Wczoraj skontaktowałem się z Pieką przez gg, który wydatnie pomógł w ustaleniu co nie działa (jeszcze raz dzięki :-) ). Okazało się, że najprawdopodobniej winny jest safe_mode_enabled, ale niestety nie mam możliwości wyłączenia go na serwerze.

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który powiedział mi, że chyba istnieje proste ominięcie tego problemu - wystarczy wyłączyć wypisywanie ostrzeżeń Grin Podobno istnieje do tego jakaś funkcja - wie ktoś może jak ona się nazywa i w którym pliku powinienem ją wywołać? Przepraszam za lamerskie pytanie, ale w phpie napisałem w życiu może z jedną stronę... Sad


Nie ma za co Grin
O ile dobrze pamietam, to robisz to w pliku konfiguracyjnym PHP na serwerze.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Koshmaar
Hej, a można prosić o ciut dokładniejsze informacje? Jak ten plik się nazywa, gdzie znajduje, jaki wpis zmienić... ew. gdzie szukać informacji na ten temat (manual PHP czy Fusion)... tylko nie mówcie że Google Wink
-----------
2B || !2B
 
Pieka
Koshmaar napisał/a:
(manual PHP i... tylko nie mówcie że Google Wink


Pfft
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Plikiem konfiguracyjnym php jest php.ini, i właśnie w tym pliku włączam safe mode i nie nie mam takiego błędu(dobra mam unix php 5 mysql5), więc idę dalej-pomagałem koledze na dhost.info postawiliśmy 301-tam linux php4.4 safe mode On-strona z dużą ilością artykułów-nie ma takiego komunikatu błędu.
Ścieżka /usr/local/lib/php zawiera bibliotekę z obsługą funcji php include-i ta funkcja nie może załadować(wyświetlić) pliku z locale/... coments.php-bo twierdzi, że go nie ma. Nie ma=również brakiem uprawnień.
Na koniec-sprawdziłem to, polish-english i w żaden spośób nie mogę uzyskać takiego błędu.
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Nie mozesz? To zobacz na http://nowy.pieka.pl Grin
Zmienilem CHMOD'y tych plikow, ale to samo bedzie jak zmienie im nazwy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Przecież ja mówię to samo-a piszę że safe mode nie ma nic do tego.
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
wlodekp napisał/a:
Przecież ja mówię to samo-a piszę że safe mode nie ma nic do tego.


Dobrze, w takim razie powiedz co ma do tego??
Szukalismy prawie 2 godziny!!
CHMOD'y ma OK, sam sprawdzilem.
Teraz podmienilem pliki w includes i zobaczymy o co chodzi..
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Słuchj ja nie neguje waszych poszukiwań, tylko szukam rozwiązania i nie wiem w czym rzecz, chodzi mi po głowie że może żonglowanie polski-angielski, bo strona ma część ta część tak możę powoduje błędy, choć w zasadzie do języka odwołuje się tylko jeden wpis w setting-nie wiem szukam-i staram się wykluczać-i nie stawiałbym na safe mode.
Edytowane przez wlodekp dnia 06.01.2006 12:22:22
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Szukam, szukam i znalazlem cos takiego:
Moja rada: przestaw sql w mixed-mode

Moze o to chodzi? Z tym, ze w tym przypadku chodzilo o serwer postawiony na Windowsie.
Wszedzie tego typu blad jest tlumaczony jako:
Uwaga: jeżeli popełnimy błąd w ścieżce do pliku, zostaniemy poinformowani komunikatem:


Warning: main(pliki/dodtek.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in d:\usr\apache\htdocs\html\index.php on line 1


Warning: main() [function.include]: Failed opening 'pliki/dodtek.php' for inclusion (include_path='.') in d:\usr\apache\htdocs\html\index.php on line 1


Byc moze chodzi tu o adres samej strony, o to ~koshmaar ?
Nigdy nie spotkalem sie z takim problemem.
Edytowane przez Pieka dnia 06.01.2006 12:39:09
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
gg 2813875, wolałbym skype bo mogę gadać i pracować. Ijeszcze jedno potrzebuje jego php.info.
Masz rację to chyba ten znaczek ~, jak dopisze go do nazwy strony to wogóle nie mogę wejść, natmiast wchodzę ~nazwa/news.php i mam te błędy na stronie
Edytowane przez wlodekp dnia 06.01.2006 12:57:52
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
wlodekp napisał/a:
gg 2813875, wolałbym skype bo mogę gadać i pracować. Ijeszcze jedno potrzebuje jego php.info.
Masz rację to chyba ten znaczek ~, jak dopisze go do nazwy strony to wogóle nie mogę wejść, natmiast wchodzę ~nazwa/news.php i mam te błędy na stronie


Jesli o to chodzi, to trzeba znalezc rozwiazanie tego problemu.
To jest serwer akademicki i watpie by mial dostep do php.ini ..
Edytowane przez Pieka dnia 06.01.2006 13:06:33
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wooya
Brak pliku comments.php w katalogu locale/Polish. Linia #17 z pliku comments_include.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Wooya dnia 06.01.2006 14:30:36
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Jeśli to ten ~ znaczek(raczej tak)- to safe mode on czy off jest tak samo. Cóż a znaczek może usunąć admin serwera zakładając nowe konto bez znaczka(tyldy).
Więc chyba bez jego pomocy się nie da?
Edytowane przez wlodekp dnia 06.01.2006 15:18:21
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl