ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Prawa autorskie a zmiana własciciela
LG Fan
Jakiś czas temu zaproponowano mi stworzenie oraz pomoc w prowadzeniu pewnego portalu. Dla jego potrzeb stworzyłem i dostosowałem thema, przebudowałem parę rzeczy, zrobiłem kilka prostych paneli. Za tą pracę wziąłem wynagrodzenie. Dalsza praca była jakby to powiedzieć wykonywana społecznie.
Dzisiaj okazało się że w związku z pewnymi problemami główny administrator przekazał wszystkie obowiązki nowej osobie wskazanej przez właściciela strony, a ta osoba postanowiła zrezygnować z moich usług. Teraz pytanie.
Na ile i czy w ogóle może nowy zarządca integrować w rzeczy
1. za które wziąłem pieniądze np. skórka
2. które powstały w późniejszym czasie,a za które nie wziąłem nawet grosza


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 14.02 - 16:39

 
www.secretland.net.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 20:09:28
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
piotrek199214
Jeżeli ta osoba, która była właścicielem serwisu i przekazała innej osobie prawo do tego. A ty wykonywałeś tylko jakieś usługi na stronie za opłata. To niestety z mojego punktu widzenia nie masz żadnego prawa, bo owym właścicielem jest już inna osoba, która może sobie nie życzyć twojej osoby na stronie jako pomocy technicznej.

1. Może, zostało to wykonane płatnie dla danej strony, a tym właścicielem jest teraz kto inny.
2. Moim zdaniem może we wszystko, bo za to co wziąłeś wynagrodzenie jest aktualnie używane na stronie, za które zapłacił kasę poprzednik, a później przekazał to innej osobie. A działalność społeczna to jest wiadomo, że tak jakbyś pracował miesiąc w schronisku i wiedział że nie dostaniesz kasy, a później zgłosił się po pieniądzę, albo zwrot mojej pracy fizycznej i czasu. Moim zdanie bez sensu i nie za bardzo możliwe.

Poszukaj gdzieś może na forach prawnych, bo tutaj np. mój wpis jest tylko oceną z mojej strony, a nie poradą prawną.

Pozdrawiam
Edytowane przez piotrek199214 dnia 14.02.2011 16:46:00
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
LG Fan
Nie mam problemu z działalnością "społeczną", nie chce za nią żadnego wynagrodzenia. Tu akurat problem jest najmniejszy, a właściwie go nie ma. Nie mam zastrzeżeń co do używania dalej strony nawet jeśli zostanie zmieniona w jakikolwiek sposób forma tej działalności.
Chodzi mi jedynie o takie sprawy jak
- usunięcie ze stopki moich danych jakby nie było jestem twórcą właśnie tego konkretnego thema
- zmiany w kodowaniu nie których plików /choć tutaj też nie będę się upierał zbytnio/
Wydaje mi się że jak ktoś kupił sobie Mercedesa to nie ma prawa do używania jego loga w innych celach. No oczywiście mogę się mylić co do mojej sprawy i dlatego chciałbym poznać opinie innych osób.
Edytowane przez LG Fan dnia 15.02.2011 10:01:12
 
www.secretland.net.pl
oronsko
LG Fan napisał/a:
Nie mam problemu z działalnością "społeczną", nie chce za nią żadnego wynagrodzenia.Tu akurat problem jest najmniejszy, a właściwie go nie ma.Nie mam zastrzeżeń co do używania dalej strony nawet jeśli zostanie zmieniona w jakikolwiek sposób forma tej działalności.
Chodzi mi jedynie o takie sprawy jak
- usunięcie ze stopki moich danych jakby nie było jestem twórcą właśnie tego konkretnego thema
- zmiany w kodowaniu nie których plików /choć tutaj też nie będę się upierał zbytnio/
Wydaje mi się że jak ktoś kupił sobie Mercedesa to nie ma prawa do używania jego loga w innych celach.No oczywiście mogę się mylić co do mojej sprawy i dlatego chciałbym poznać opinie innych osób.


A miałeś umowę z poprzednim właścicielem?
Poczytaj sobie o prawach autorskich (odpowiednia ustawa).

Jeśli miałeś umowę, a w niej napisane o przekazaniu osobistych praw autorskich na rzecz zamawiającego, to nowy właściciel "jest na prawie".
Natomiast, gdy miałeś zapis mówiący, że przekazujesz tylko prawa majątkowe, a prawa osobiste zostają Twoje, to NOWY powinien zostawić informacje o prawach autorskich (jeśli nie na wyświetlonej witrynie to na pewno w kodzie strony o ile takie umieściłeś).
Edytowane przez oronsko dnia 14.02.2011 21:30:07
Jeśli pomogłem, kliknij "POMÓGŁ" Wink
user.jpg
 
http://www.oronsko.info
jantom
Czyli cofamy się do punktu wyjścia - wszystko zależy od tego, co koledzy ustalili pomiędzy sobą na początku współpracy. Jeśli nie ustalili - to witamy w pierwszej, drugiej, tysięcznej i jeszcze kolejnej przepychance o prawa autorskie.
 
http://jantom.info
oronsko
jantom napisał/a:
Czyli cofamy się do punktu wyjścia - wszystko zależy od tego, co koledzy ustalili pomiędzy sobą na początku współpracy. Jeśli nie ustalili - to witamy w pierwszej, drugiej, tysięcznej i jeszcze kolejnej przepychance o prawa autorskie.


Masz rację, ale pamiętajmy też o tym, że wszelkie sprawy niezapisane w umowie reguluje ustawa o prawach autorskich i kodeks cywilny (umowa o dzieło czy zlecenie).
Jeśli pomogłem, kliknij "POMÓGŁ" Wink
user.jpg
 
http://www.oronsko.info
jantom
Garść orzechów przeciwko dolarom, że nie spisano jakiejkolwiek umowy, o ustaleniu jej rodzaju nie wspominając.
ustawa o prawach autorskich

Czego nie neguję, ale żeby móc ją zastosować, należy ustalić właściciela.
 
http://jantom.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl