ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Prawa autorskie - theme
filipb
Po lekturze wątku o braku stopki nasuneło mi się pewne pytanie. Ściągnąłem sobie z sieci skórę, w stopce tej skóry jest znak copyright i logo autora. Skóra jest dość istotnie modyfikowana przeze mnie, czy po modyfikacji, kiedy już zupełnie nie będzie przypominała wersji pierwotnej, z czystym sumieniem mogę wywalić logo autora?
Jak daleko idące modyfikacje pozwalają na "zmianę" praw autorskich?
Pozdro

Fil
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 12:54:23
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
as
...kiedy już zupełnie nie będzie przypominała wersji pierwotnej, z czystym sumieniem mogę wywalić logo autora?... ja bym ani minuty się nie zastanawiał. Moja robota, to i moja sygnatura...
as
 
sonar
... nie mozna tak robic... bazujesz na podstawie czegos wiec powinienes napisac ze to skorka na podstawie xxx
www - moje portfolio
mw_artysta.png
 
slawomirpacyk.pl
filipb
Z jednej strony racja, ale z drugiej po co wyważać otwarte drzwi, zwłaszcza jeśli zmienia się grafikę, która jako taka świadczy o tym kto ile pracy włożył w stronę.
Szkielet na którym będzie ta grafika wisiała już dość trudno zmienić :)
Pozdro

Fil
 
JazOOn
filipb napisał/a:
Z jednej strony racja, ale z drugiej po co wyważać otwarte drzwi, zwłaszcza jeśli zmienia się grafikę, która jako taka świadczy o tym kto ile pracy włożył w stronę.
Szkielet na którym będzie ta grafika wisiała już dość trudno zmienić Smile

ja tez pisze skórki i zwykle rozpoczynam od jakiejs bazy i mimo że na koncu zmienia sie i szkielet php i grafika i wszystko to umieszczam w pliku instalacyjnym informacje z jakiej bazy (od jakiej skórki zaczynalem) korzystałem, ale stopke zamieszzam juz swoja
 
filipb
JazOOn napisał/a:
ja tez pisze skórki i zwykle rozpoczynam od jakiejs bazy i mimo że na koncu zmienia sie i szkielet php i grafika i wszystko to umieszczam w pliku instalacyjnym informacje z jakiej bazy (od jakiej skórki zaczynalem) korzystałem, ale stopke zamieszzam juz swoja


No tak, jeśli zamierzasz udostępniać dalej swoją pracę to zrozumiałe, jeśli jednak przerabiasz ją tylko dla siebie to nie ma co się za bardzo cyrtolić :)
Swoją drogą, jak daleko trzeba ingerować w skórkę, aby uznać ją za swoją?
Ale to już chyba dyskusja z typu "Co by było gdyby" :)
Pozdro

Fil
 
JazOOn
Generalnie to już jest młotkowe roztrząsanie Smile. Ja zwykle zmieniam większość szkieletu (chyba wszystko z wyjątkiem nazw klas - bo tak szybciej) i dodatkowo grafike i uznaje ją za swoją...Nie wiem, wydaje mi się ze jak zmienisz doszczętnie grafike i troszeczke pozmieniasz w php to możesz uznać skórke za swoją pamiętając jednak by w przypadku udostępniania jej dodawać plik instalacyjny z napisaną bazą czyli z jakiej skórki zaczynałeś Smile ja już sie tym nie przejmuje bo bazą zwykle są moje poprzednie skórki Grin
Edytowane przez JazOOn dnia 20.01.2006 09:09:15
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl