ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
Usługa instalacji PHP-Fusion a licencja
gabrally
Witam serdecznie ponownie!

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem utworzenia takiego tematu ponieważ bardzo mnie on intryguje a szczerze mówiąc jestem chyba zbyt mało biegły w licencjach. Mimo usilnych prób zrozumienia nie wyszło mi to do tej pory. Podejrzewam, że znacie odpowiedzi na moje pytania - dlatego też liczę na dyskusję.

Czy można pobierać opłaty za instalację CMSa na serwerze, instalację nowego szablonu, wtyczki? Mam gdzieś wizję takiego serwisu z wieloma podserwisami, który udostępniałby właśnie trzy takie programy/opcje. Wszystko blokuje zarówno brak czasu jak i przede wszystkim nierozwiane wątpliwości, no a licencji łamać nie chcę. Opcje wyglądałyby następująco:

1. Kupno powierzchni na serwerze i instalacja CMS PHP-Fusion zalecanego użytkownikowi (to on go wybiera, my tylko instalujemy)
2. Instalacja/przystosowanie szablonu do jego potrzeb - gotowego szablonu
3. Instalacja wtyczki, dodatkowych galerii, połączenia z facebookiem

Jak na takie opcje zapatrują się licencje? Widziałem podobnie brzmiące ogłoszenia w dziale Zlecenia - praca, jednak sam mam wątpliwości co do legalności pobierania za nie opłat.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi, mam nadzieję, że z tematem trafiłem.. Pozdrawiam Smile
Niektóre z moich dzieci: www.polskierajdy.pl
 
http://www.polskierajdy.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 10:53:16
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Drecha
Wydaje mi się, że nie byłoby problemu, wiele osób przecież pobiera opłaty za wtyczki, szablony i tym podobne bez opłacania licencji PHP-Fusion. Nie będzie Ci ktoś płacił za samego CMS'a, tylko za pomoc w jego instalacji i pracę webmastera (dostosowywanie, edycja, przerabianie itd.).
 
gabrally
Właśnie chodzi bardziej o stworzenie coś w rodzaju DBV.pl czy VGH.pl, ale tylko w części podobnego - w zamyśle miałoby to być bardziej elitarne, dostosowane tylko do wybranej grupy odbiorców i ze 100% pomocą webmasterską w postaci tych opcji (plus pewnie kilku innych typu aktualizacje itd.), nastawione oczywiście na zysk.

Dzięki za odpowiedź!
Niektóre z moich dzieci: www.polskierajdy.pl
 
http://www.polskierajdy.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl