ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Include w wybranych profilach użytkowników
maad
Witam.
Chcialbym umiescic na niektorych profilach uzytkownikow cos w rodzaju podstrony. Kazda podstrona jest inna w zaleznosci od uzytkownika. Pomyslalem nad includem jej w profile.php ale nie za bardzo wiem jak zrobic warunek w stylu jesli id uzytkownika = x to include x1.php jesli id = y to include x2.php
Mam nadzieje ze mnie rozumiecie, ktos wie jak to zrobic? Smile
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 06.05.2024 11:42:48
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Konto ukryte
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
maad
To dziala Smile Dzieki Doomin.
A mam jeszcze takie pytanie. Jak zaincludowac strone o zmiennym id tak jak w przypadku profilu. Jesli zrobie include profile.php?lookup=2 to nie znajdzie tego pliku bo fizycznie nie ma go na dysku. Jak zatem to zapisac?
 
Xerxes
Jeśli ID tej podstrony jest równe ID użytkownika dla którego ma być ta podstrona to robisz coś takiego:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


;)
 
www.phpinnovation.pl
bartek124
Po co? O ile to poprawne rozwiązanie, to po co ten warunek? Wystarczy samo
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


a kodzik w adres_pliku_z_id.php juz sprawdzi, czy dla danego usera jest podstrona.

Ja osobiscie zrozumialem to inaczej, ze dla każdego id będzie osobny plik z podstroną, więc:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Konto ukryte
Bartek, tak ale ja czytając temat, zrozumiałem inaczej Smile Mianowicie mi się wydawało, że nie chodzi mu o wszystkie podstrony, tylko o kilka, ponieważ zrozumiałem że treść podstron, będzie inna w każdym id.
 
maad
Dokladnie tak jak napisal Doomin. Chcialbym niektorym uzytkownikom wstawic do profilu podstrone ze statystykami gry. Nie sa one w zaden sposob powiazane z serwisem dlatego nie maja tych samych id co w profilach. Wiem juz jak zrobic warunek ale podstrona ktorą chce zaincludowac opiera sie na id w zaleznosci od uzytkownika. Oznacza to ze jesli wstawi include profile.php to nie bedzie wiadomo ktorego uzytkownika ma to byc profil a jesli dodam do tego id tak jak wyswietla sie to w pasku adresu to zwraca blad o braku takiego pliku. Czy jest jakis sposob na includowanie stron z id?
Dzieki za zainteresowanie Smile
 
bartek124
I dobrze, ale w przypadku wyprowadzania id usera do tej podstrony to ta podstrona powinna stwierdzić, czy wyświetlić czy coś. Wyobraź sobie warunki dla 10 userów:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Troszkę długie, prawda? Jeśli już musisz to w profile.php sprawdzać, to przynajmniej to skróć w ten sposób:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
bogdan
Siemanko Smile
Jak będziesz chciał się przyglądnąć PA wtyczki to dam Ci dane logowania.Smile
Nie zwracaj uwagi na tłumaczenie, bo po łebkach robione.Grin
Edytowane przez bogdan dnia 16.10.2014 15:51:06
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
maad
Bartek te podstrony nie maja nic wspolnego z moim serwisem PHP Fusion. To osobny skrypt zainstalowany na zasadzie wtyczki i tak uzytkownik ktory ma na stronie id 29 na tej podstronie bedzie mial np 3 a uzytkownik z id 47 bedzie mial 4. Nie ma zadnej zaleznosci to ja ustalam komu robie podstrone dlatego id sie roznia.

W zwiazku z tym pytanie brzmi. Czy da sie zaincludowac plik z id w moim przypadku wyglada on tak: staty.php?staty_id=20
Chcialbym zawartosc tego pliku wstawic komus do profilu.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Ten kod dziala ale tylko na stalych plikach bez id, jak dopisuje w sciezce koncowke z ID nie znajduje go. Mam nadzieje ze teraz mnie rozumiecie.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl