ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Ustawianie wielkości miniatur w newsach i downloadzie
tomaLS
Da się tak zrobić aby dodawane zdjęcia w newsach i w download były pomniejszane do ustawionych wymiarów, bo teraz dodają mi się zdjęcia w pełnym wymiarze?
Edytowane przez Pieka dnia 01.01.2013 11:12:36
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 29.04.2024 20:05:19
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Apis
Na początek rada: zmień nazwę wątku - jest nieprecyzyjna, bo narazisz się Szefostwu co zaowocuje kolejnym ostrzeżeniem. Powinna być mniej więcej taka: "Ustawianie wielkości miniatur w newsach i downloadzie"

Panel Administratora-->Ustawienia-->Newsy - tu ustalasz wielkość zdjęć definiując potrzebną szerokość - dla Twoich potrzeb (bez tekstu towarzyszącego) jednakową dla miniatur i zdjęć, wybierasz oryginalne proporcje i finał. Masz tam jeszcze inne opcje, którymi możesz się pobawić. Chodzi o ustalenie jakie maksymalne rozmiary zdjęcia można dodać (w pikselach i w kB) oraz gdzie ma prowadzić kliknięcie na fotce. Jak to działa możesz podejrzeć u mnie - Demo - (drugi i trzeci news - klikaj w obrazki).

Można również wstawiać zdjęcia przez wpisanie kodu HTML, zwłaszcza gdy w treści newsa chcesz zamieścić kilka zdjęć. Korzystając "z automatu" w edycji newsa jest to niewykonalne (tylko jedna fotka) - Demo jak wyżej - (pierwszy news). Trzeba jednak wówczas przesłać na serwer zdjęcia już przeskalowane lub stosować skalowanie w kodzie HTML za pomocą odpowiednich tagów.

W downloadzie jest podobnie choć są różnice. Panel Administratora-->Ustawienia-->Download. Ustalasz wielkość miniatury tak aby miała wymaganą szerokość. Miniatura jest nieklikalna.

Cytowana przez Ciebie strona zawiera szereg modyfikacji (w tym download'u) więc trudno bezpośrednio porównać ją z "czystym" PHP-Fusion.
Edytowane przez Apis dnia 01.01.2013 10:36:44
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl