ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Niedziałające miniaturki na facebook
Statys
Witam,

mimo, że sprawa po części dotyczy PHP-Fusion, to nie pasował mi on do innego działu.

Jak wiadomo, gdy w serwisie facebook.com dodaje się link do strony opartej o PHP-Fusion, tworzy się ładny odnośnik - obrazek, opis itp., np.
oi46.tinypic.com/nzi1cn.jpg

Na mojej stronie, od bardzo dawna, zamiast tworzyć się miniaturka robi się coś takiego:

oi45.tinypic.com/2r6puh4.jpg

Nie wiem co jest przyczyną takiego stany rzeczy ani nawet gdzie szukać odpowiedzi. Zaznaczam, że kiedyś wszystko było dobrze. Czy ktoś miałby jakiś pomysł co może być nie tak?

Dzięki za pomoc.

Kuba


PS. Jeżeli któryś z moderatorów stwierdzi, że to jednak nie jest odpowiedni dział, oczywiście będę wdzięczny za przeniesienie.
 
paramore.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 10.05.2024 04:59:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bogdan
Dobrze by było jakbyś się określił z czego korzystasz?
"ShareThis", "FP News Accordion Panel", czy czegoś innego.
Podaj wersję PHP-Fusion w profilu i adres też byłby mile widziany.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Statys
bogdan napisał(a):

Dobrze by było jakbyś się określił z czego korzystasz?
"ShareThis", "FP News Accordion Panel", czy czegoś innego.
Podaj wersję PHP-Fusion w profilu i adres też byłby mile widziany.


Nie chodzi mi o żadną wtyczkę - linki publikuje sam na swoim fanpage, wklejam link do określonego newsa.

PHP-Fusion wersja v7.02.03, adres do strony w przykładowym obrazku w 1 poście, www.paramore.pl

ShareThis mam zainstalowane, ale nie chodzi mi w tym momencie o działanie wtyczki. Problem pewnie leży gdzieś po stronie plików samego silnika, ale których...?
 
paramore.pl
Apis
Aby na Facebook'u pojawiła się miniaturka - część rozszerzona newsa, do której odnośnik wklejasz na FB musi posiadać obrazek. Jeśli go nie ma - FB szuka na Twojej stronie innych obrazków i proponuje je (masz wybór miniatur - lub wybór "bez miniatury"). Ja również dodaję niemal wszystkie newsy z mojej strony na FB i problemów zero.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Statys
Apis napisał(a):

Aby na Facebook'u pojawiła się miniaturka - część rozszerzona newsa, do której odnośnik wklejasz na FB musi posiadać obrazek. Jeśli go nie ma - FB szuka na Twojej stronie innych obrazków i proponuje je (masz wybór miniatur - lub wybór "bez miniatury"Wink. Ja również dodaję niemal wszystkie newsy z mojej strony na FB i problemów zero.


Ależ oczywiście jest tak jak piszesz. Jednak w moim PHP-Fusion'ie "połączyłem" treść newsa podstawową i rozszerzoną. Dzięki temu po wejściu w "czytaj więcej" mam wstęp + rozwinięcie newsa a co za tym idzie - obrazek umieszczany na samej stronie.

W moim przypadku widać, że NIC nie jest pobierane przez facebook'a - nawet nazwa strony. Jak pisałem wcześniej - problem pojawił się dopiero jakiś czas temu i szukam jego przyczyny oraz rozwiązania.

Może ktoś ma pomysł?
 
paramore.pl
Apis
A czy przypadkiem problem nie zaczął się właśnie od tej chwili gdy - jak piszesz - połączyłeś treść "wstępu" z "rozszerzeniem" - choć szczerze przyznam nie mam pojęcia co to oznacza.

OT: Masz dziwny zwyczaj cytowania - i to w całości - wypowiedzi bezpośredniego poprzednika - jakby nie wiadomo było komu odpowiadasz...

Ale nie Ty jeden. Bez sensu - a baza danych rośnie o niepotrzebne bity...
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Statys
Apis napisał(a):

A czy przypadkiem problem nie zaczął się właśnie od tej chwili gdy - jak piszesz - połączyłeś treść "wstępu" z "rozszerzeniem" - choć szczerze przyznam nie mam pojęcia co to oznacza.

OT: Masz dziwny zwyczaj cytowania - i to w całości - wypowiedzi bezpośredniego poprzednika - jakby nie wiadomo było komu odpowiadasz...

Ale nie Ty jeden. Bez sensu - a baza danych rośnie o niepotrzebne bity...


Pisanie postów, które nic nie wnoszą do danego tematu, również jest bez sensu i "baza danych rośnie o niepotrzebne bity". Smile

Problem nie powstał od "połączenia" dwóch pól. Po modyfikacji miniaturki na facebook'u jak najbardziej się pojawiały. A cóż to takiego to "połączenie"?
Gdy wpisujesz treść newsa polu "Treść", zawartość widoczna jest na stronie głównej. Gdy wpiszesz coś w "Treść rozszerzona:", zawartość widoczna jest po wejściu w rozwinięcie czyli "news.php?readmore=XX". Jednak w tym drugim przypadku widoczna jest treść tylko z pola "treść rozszerzona" a to co na głównej zostaje na głównej. Czyli moja modyfikacja pozwala na zobaczenie treści podstawowej + rozwinięcia po wejściu w konkretnego newsa. Jest to dla mnie bardzo logiczne i myślę, że wytłumaczyłem to najłatwiej jak się da.
 
paramore.pl
bogdan
Przestań cytować jeśli nawiązujesz do poprzedzającego postu.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Apis
Niektórzy są niereformowalni Grin
Z Facebook'a:
Nowość! Kliknij ikonę aparatu, aby dodać zdjęcia do postu.

Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Statys
Widzę, że Ty nadal swoje i nie widzisz różnicy między wrzuceniem zdjęcia na facebook'a a generowaniem automatycznych miniatur po wrzuceniu linku.

Tak więc na Twoje posty odpowiadał już nie będę bo nie ma sensu. Gdyby ewentualnie ktoś inny miał pomysł jak rozwiązać problem, będę wdzięczny.
 
paramore.pl
Apis
W pierwszej odpowiedzi na Twój post napisałem, że miniaturki generują się prawidłowo (robię to czasem kilka razy dziennie i mam PHP-Fusion - http://www.facebo...srodladowa - udowodniłem to także wklejając na Twoim facebook'owym fanpage'u newsa z mojej strony opartej na PHP-Fusion - pokazał się prawidłowo - z miniaturką). Wina za ich brak leży więc po stronie Twoich modyfikacji - nawet jeśli przez czas jakiś wszystko działało. Facebook nie jest martwym tworem - rozwija się i zmiany na nim następują często - niemal codziennie może nas coś zaskoczyć. Wystarczy cofnąć modyfikację aby się przekonać.

Czasem wina leży też po stronie używanej przeglądarki, ale Ty opisując problem nie podałeś żadnych wskazówek (system, przeglądarka itp.) poprzestając na "wiem lepiej", czyli:
na Twoje posty odpowiadał już nie będę bo nie ma sensu.

Edytowane przez Apis dnia 21.03.2013 20:09:46
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Statys
Przepraszam za spam, ale muszę.

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to co wcześniej pisałem wiedziałbyś, że za taki stan rzeczy winię pliki PHP-Fusion i modyfikacje, które wprowadziłem. Nie pisałem nigdzie, że wina leży po stronie facebook'a. Szukam kogoś kto mógłby wiedzieć CO KONKRETNIE w PHP-Fusion decyduje o tworzeniu takich a nie innych miniatur i gdzie mogłem popełnić błąd.

Co do przeglądarki itp. - wystarczyło, abyś wszedł na moją stronę, do której link podałem w tym temacie i spróbował wrzucić jakikolwiek link z newsa na facebooka. Zobaczyłbyś, że problem nie leży po stronie systemu czy przeglądarki, dlatego też nie widzę powodu, aby podawać te informacje.

Tak więc prośba - jeżeli nie wnosisz do tematu nic pożytecznego to proszę, ale nie pisz więcej. Jak widać, to co piszesz, w Twoim mniemaniu, jest zawsze odpowiedzią na problem. Ale w rzeczywistości tak nie jest.

Przestań spamować. Wszystkie informacje łącznie z obrazkami znajdują się w 1 poście. Jeżeli ktokolwiek będzie miał pomysł - niech pisze. Ale sensu dalszego pisania z Tobą nie widzę.

Jeżeli to nie problem, prosiłbym modów o wyczyszczenie tematu.


PS. A Ty nadal swoje... :) Postarałeś się chociaż RAZ przeczytać ZE ZROZUMIENIEM to co napisałem? Pisałem, żebyś wrzucił link z MOJEJ STRONY nie swojej. Ale - koniec. Bez sensu jest dalsze wyjaśnianie Tobie w czym problem.

Jedyną zmianą w news.php było
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Statys dnia 21.03.2013 20:16:31
 
paramore.pl
Apis
Po pierwsze - nie polemizuję z Tobą lecz z problemem (korzystają też inni).

Po drugie - po co miałem wklejać na FB jakiś link z Twojej strony skoro napisałeś, że z niej tworzenie miniatur na FB nie działa. Bez sensu... Wkleiłem ze swojej - i wszystko jest jak należy. Wnioski nasuwają się same.

Po trzecie - PHP-Fusion nie generuje miniatur na FB lecz FB korzysta z podanych przez PHP-Fusion danych, które - jeśli są prawidłowe - służą do generowania tego czy owego tamże.

Po czwarte - napisałem już w pierwszej odpowiedzi, że w treści rozszerzonej newsa musi być obrazek aby FB go zobaczył i wygenerował miniaturkę. Ty w tej części nie masz obrazka a "połączenie" w wyżej zademonstrowany sposób wcale tego nie zapewnia.

Po piąte - nawet nasz szef @Pieka napisałby Ci: "cofnij modyfikację, zmień skórkę na Gilette i sprawdź efekt".

Potem zarzucaj komuś niewiedzę czy spamowanie.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Pieka
Apis napisał(a):

Po pierwsze - nie polemizuję z Tobą lecz z problemem (korzystają też inni).

Po trzecie - PHP-Fusion nie generuje miniatur na FB lecz FB korzysta z podanych przez PHP-Fusion danych, które - jeśli są prawidłowe - służą do generowania tego czy owego tamże.

Po piąte - nawet nasz szef @Pieka napisałby Ci: "cofnij modyfikację, zmień skórkę na Gilette i sprawdź efekt".

Potem zarzucaj komuś niewiedzę czy spamowanie.

Amen.
Poza tym, typowego bannera też nie ma na stronie... Efekt widać.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
mistrzkop
Witam. Czy przypadkiem nie zaznaczyłeś kiedyś na FB "brak miniatur" ?? Ja tak kiedyś zrobiłem i później mi wg nie wczytywało miniatur dodając link newsa.
 
http://www.teczapiekary.pl
Pieka
Widzę, że miniaturki są już generowane, więc problem zapewne rozwiązany?
I mam wrażenie, że to jednak niewłaściwy dział dla tego wątku.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
bogdan
Mnie się w moim pierwszym poście wydawało, że to inny dział powinien być, przez co była sugestia wtyczek.
Poczekamy na wyjaśnienie autora i odpowiednio się umiejscowi, bo tu chyba bardziej chodzi o "ruszanie" plików, przez co były zakłócenia.
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl