ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Płynna i ładna zmiana tła w skórce Blue Light
arturmaciej
Chciałbym na tej stronie http://avangardas... żeby sie tło płynnie i miło zmieniało. Jakieś pomysły?
Edytowane przez arturmaciej dnia 01.06.2013 11:29:44
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 06:51:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Dzonson
To jest moje całe body w style.css


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Są krótsze wersje ale ja korzystam z tej.
Znany wcześniej jako Dzony88.
 
www.dzonso.web.ct8.pl
Konto ukryte
Fajna strona tylko w oczach kobeity widać odbicie softbox'a. Smile
Czyli chodzi o zmianę tła czasowo czy na każdej podstronie inne?
 
arturmaciej
Dziękuję serdecznie za wszystkie podpowiedzi:)- te na priva też. Biorę się do roboty:) Chciałbym - oczywiście to tylko moje chciejstwo żeby w każdej podstronie inne , ale też jak się jest długo (długo w znaczeniu jeśli ktoś zostawi stronę włączoną i sobie pójdzie gdzieś) to żeby była zmiana czasowa. Oczywiście zadowolę się też wersją jedną - na każdej podstnie lub czasowe.

--- > a tak przy okazji gomez :) to zarejestrowaliśmy się tego samego dnia 17.02.2007 na stronie ;)

Połączony z 15 maj 2013 18:13:
Dzony88 napisał(a):

To jest moje całe body w style.css - Hej! Dzięki ale czy wstawiłeś cały kod? bo ten wygląda znajomo:)


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Są krótsze wersje ale ja korzystam z tej.

Edytowane przez arturmaciej dnia 15.05.2013 18:13:44
 
Konto ukryte
Sam szukam właśnie czegoś takiego, co wyświetlałoby na każdej stronie inne tło, ale jestem w trakcie kombinowania Smile jak coś się mi uda dam znać Smile
 
arturmaciej
Zrobiłem tło w gifie ale mi się nie podoba... brak płynności i rozmiar Sad - może ktoś coś wymyślił?
 
Apis
To raczej niewykonalne w PHP-Fusion. Trzeba napisać stronę we Flash'u aby uzyskać po pierwsze: dobre obrazki; po drugie: płynność zmian.

Jesli chcesz uzyskać to w HTML-u - możesz pobawić się z takimi skryptami:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


lub tym:

http://www.hotscr...post195600
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
arturmaciej
Dzięki piękne! będę próbował Smile
 
Konto ukryte
A jak Arturze, będziesz chciał w flashu coś fajnego pierwszej klasy napisz na PW. Smile
 
Chemikpil
Apis napisał(a):

To raczej niewykonalne w PHP-Fusion. Trzeba napisać stronę we Flash'u aby uzyskać po pierwsze: dobre obrazki; po drugie: płynność zmian.


Bzdura. Flasha nie potrzebujesz do niczego, a na pewno nie do takich prostych rzeczy. Mamy przecież CSS3.

Nie osiągniesz takiego efektu używając do tego właściwości background np. elementu body. Po pierwsze gif, sam widzisz co się stało. Po drugie, nawet jeżeli będziesz podmieniał tło za każdym razem to osiągniesz efekt, który męczył wielu programistów bawiących się rolloverem zanim zrozumieli, że zamiast zmieniać obrazek lepiej zmienić jego pozycję. W skrócie, będzie widoczne pierwsze ładowanie kolejnych obrazków. Bleee.

Jak już mówiłem masz CSS3:
http://css3.brads...com/cfimg/
Tutaj gość osiągnął podobny efekt na zwykłych obrazkach. To nie jest co prawda gotowe rozwiązanie, ale sam efekt jest praktycznie gotowy. Obrazki trzeba teraz wyświetlić na 100% ekranu pod całą stroną i skorzystać z timera, który jest tam pokazany. Zachęcam do zabawy z tym.

P.S. Pamiętajcie Flash to zło w czystej postaci, zarażające przeglądarki. Poczytajcie o HTML5 (to nie tylko CSS3 i nowe tagi ale również masa JavaScript APIs).
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Apis
Trzeba jedynie dodać, że nie na wszystkich przeglądarkach uzyskuje się taki sam płynny efekt a jeśli ktoś ma starszą wersję przeglądarki - może o tych efektach zapomnieć w ogóle.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Konto ukryte
A ja tam proponuję nadal porządną stronę w flash Smile
@Chemikpil Fajnie że podałeś coś takiego przyda się trochę w innym celu, ale dzięki Smile
PS: Fajnie że ktoś tu wrócił i rusza to wymarłe forum Smile
Pozdrawiam.
 
arturmaciej
Dzięki Apis! Założę testową stronę i będę męczył temat - jak zrobię to się pochwalę - jak coś nie będzie wychodziło to też napisze! zawsze znajdzie się ktoś kto bardziej obczaja to i owo! jeszcze raz dziękiSmile
 
Chemikpil
Apis napisał(a):

Trzeba jedynie dodać, że nie na wszystkich przeglądarkach uzyskuje się taki sam płynny efekt a jeśli ktoś ma starszą wersję przeglądarki - może o tych efektach zapomnieć w ogóle.


http://caniuse.co...-animation - tak wygląda wsparcie dla CSS animation. Jak widać tylko IE9, ale tu albo można IE olać albo zrobić/znaleźć jakiś fallback w JavaScript. Nawet z takim podejściem strona dalej jest zdecydowanie lżejsza i przyjaźniejsza niż zrobiona we flashu.

Wybór oczywiście należy do @arturmaciej.
Pozdro.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Apis
Żeby być dobrze zrozumianym: też jestem wrogiem stron we flash'u z wielu powodów (nawet pozycjonowane i indeksowane są gorzej od HTML). Sugerowałem jedynie, że DOBRA grafika i ŁADNE (czyli definiowalne dowolnie) przejścia, na dodatek działające na wszystkich systemach operacyjnych i przeglądarkach dostępna jest jedynie w tej technologii. Nie próbowałem wprawdzie, ale co innego jest zaanimować za pomocą CSS niewielki blok (<div>) jak w przykładach a co innego całe tło (<body>) aby efekt był płynny a grafika nie okrojona z jakości do 256 kolorów...
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
krystian1988
Co do flash to ok. Rozumiem logo, bannery, jakieś tam gadżety typu ostatnio na forum we flash to jeszcze przejdzie. Co do portalu całego to powiem ci że sam będziesz mieć z czasem problemy (wiem to z doświadczenia), zwłaszcza że skrypty są ciągle aktualizowane co powoduje kolizje z przeglądarkami (największe firefox i IE z powodów częstych aktualizacji[oryginale oprogramowanie]). Pamiętać trzeba o tym że komputer komputerowi nie równy, ktoś ma stary no to ma problem. Wiąże się to z utratą klienta czy kogoś dla kogo te informacje mogą być cenne. Pozdrawiam.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Chemikpil
Apis napisał(a):

[...] Sugerowałem jedynie, że DOBRA grafika i ŁADNE (czyli definiowalne dowolnie) przejścia, na dodatek działające na wszystkich systemach operacyjnych i przeglądarkach dostępna jest jedynie w tej technologii. Nie próbowałem wprawdzie, ale co innego jest zaanimować za pomocą CSS niewielki blok (<div>Wink jak w przykładach a co innego całe tło (<body>Wink aby efekt był płynny a grafika nie okrojona z jakości do 256 kolorów...


Na prawdę warto zainteresować się tym co teraz oferują przeglądarki a bardziej standardy które są w nich wdrażane. Dzisiaj flash potrzebny jest chyba tylko jako odtwarzacz wideo, jeżeli chcemy by naszych filmów nie dało się łatwo ściągnąć na dysk (element video, i audio w HTML5 nie zapewniają tego na tą chwilę), lub do jakiś strimingów, choć specyfikacja WebRTC ma nam to załatwić natywnie w przeglądarce. Już nawet dostęp do kamery da się załatwić w JS.

Wież mi, zmiana takiego tła to nic w porównaniu z WebGL, czy nawet prostymi grami 2D na Canvasie, na którym wszystko trzeba renderować od nowa co klatkę, bo tam nie ma DOM.
Przykład http://bombermine... . Porównaj teraz to z rotacją 3 czy 4 obrazków po 1200px każdy. Same animacje w CSS są zdecydowanie szybsze niż animacje w JS.

Żeby nie było, nie mam zamiaru tu krytykować kogoś za użycie tej czy innej technologi. Chcę wam pokazać, że internet się zmienił i flash już nie jest wyjściem. Jest zdecydowanie gorszy bo nie jest to technologia natywna tak jak CSS czy JavaScript.

A i nie trzeba okrajać obrazków, wystarczy je dobrze zoptymalizować np. za pomocą tinyPNG.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Konto ukryte
@Chemikpil, Jeśli chodzi o Twoją wypowiedź, masz rację, ale, w 99% iż teraz flash także idzie do przodu i coraz więcej używa się JavaScript i HTML5, fakt większość elementów i animacji odbywa się za pomocą standardowego flasha, ale także wiele jest odwołać do innych języków, teraz pracujemy ( a raczej od ponad 6 miesięcy) na połączeniu php, html i css w flashu i powiem Ci, że efekty są bardzo fajne, Wiadomo, że nie ma zabezpieczeń na tą chwilę i wiele jeszcze pracy, ale jest to możliwe i wykonalne z bardzo fajnym efektem.
 
Chemikpil
@gomez fajnie, że eksperymentujecie z technologiami. Niema niczego fajniejszego Smile Powodzenia w takim razie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Konto ukryte
@Chemikpil Także tak myślę, ale jest problem&#8230; ja znam się na AS i flash, a nie na php i css, kolga w prawdzie się zna dobrze na reszcie, ale także musi się uczyć i dlatego tak długo to trwa, gdybyśmy mieli pomoc&#8230; myślę, że już dawno byłby fajny system.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl