ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jaki sterownik bazy danych
bubello
Witam. Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych użytkowników:::
Jaka jest różnica między:
Sterownik bazy danych: PDO
Sterownik bazy danych: MySQLi

Jaka jest różnica?
Który "sterownik" lepiej wybrać i dlaczego?
W jakich przypadkach wybierać PDO a w jakich MySQLi
bubello dodał/a następującą grafikę:
sterownik.png

Smile
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 10:52:35
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
khaman
Cytując info z głównego supportu:
Wprowadzenie funkcji PDO - PHP-Fusion można teraz uruchomić z pełną obsługą PDO.
PDO zapewnia warstwę (?) dostępu do danych, co oznacza, że niezależnie od używanej bazy danych, używasz tych samych funkcji do wysyłania zapytań i pobierania danych.
Rozszerzenie PHP Data Objects (PDO) definiuje lekki, spójny interfejs dostępu do baz danych w PHP.
„PDO nie zapewnia (?) bazy danych, nie przepisuje SQL ani nie emuluje brakujących funkcji”. Oznacza to, że nadal bazujemy na MySQL.


oraz wiki:
Biblioteka PDO

Kiedyś programiści pragnący komunikować się z bazą danych poprzez PHP musieli zmagać się z wieloma problemami. Każdy serwer DB udostępniał inne API do komunikacji, które zostały na nasze nieszczęście wiernie odtworzone w interpreterze. Jeżeli ktoś chciał napisać elastyczny projekt do uruchamiania na kilku bazach, musiał pisać samodzielnie odpowiednie nakładki, które wybiorą odpowiednią funkcję w zależności od tego, czym się łączymy. Pozostawały też różne gotowe skrypty robiące to zadanie za nas.

PDO to skrót od PHP Data Objects. Jest to nowoczesny interfejs języka PHP przeznaczony do komunikacji z bazami danych, po raz pierwszy napisany wyłącznie w OOP. Jego najważniejszą zaletą jest to, że możemy za jego pomocą łączyć się zarówno z bazą danych MySQL, jak i z bazą danych PostgreSQL (o innych systemach DB nie wspominając). Wersji beta PDO można było używać już w PHP 5.0, natomiast stabilna wersja pojawiła się wraz z PHP 5.1. Gorąco zachęcamy do jego stosowania, gdyż nie tylko jest wygodniejszy od starych rozwiązań, ale też szybszy i bezpieczniejszy...


Który "sterownik" lepiej wybrać i dlaczego?

Nie wiem Smile
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
slawekneo
Od wersji PHP7 MySQLi to absolutna podstawa Grin

Pozdrawiam.
 
Zbigniew@
Witam . Nieco spóźniłem się z przeczytaniem tego tematu.
Ale ja zrozumiałem .
!. Należy wybrać Sterownik bazy danych: PDO.
Oraz PostgreSQL.
 
nw.ct8.pl
jantom
PF za bardzo nie gada z Postgresem...
 
http://jantom.info
SebaZ
Jeśli zamiast db_query() czy jak to tam w PF jest byłoby PDO to może i PostgreSQL być.
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
jantom
Tylko i tak sterownik jest na sztywno ustawiany na MySQL-a... https://github.co...L.php#L228
 
http://jantom.info
SebaZ
Myślę, że to najmniejszy kłopot. Większym jest stricte MySQLowa składnia we wtyczkach innych miejscach.
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
jantom
Tu się zgodzę. Niby przygotowali jakieś API, z którego i tak za bardzo nie korzystają...
 
http://jantom.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl