ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Nie wyświetla newsów.
Xamill
Witam, wczoraj coś "nagrzebałem" przy bazie danych, a dzisiaj zorientowałem się ze strona nie działa.Backup bazy miałem zrobiony już wcześniej, dzisiaj zainstalowałem od nowa cały php fusion(nainstalowałem pliki na stare, mam stronę na yoyo) a następnie poprzez php my admin przywróciłem bazę danych.Niestety nie wyświetlają się polskie znaki, oraz newsy na stronie głównej.Panele które były po prawej stronie rozciągnęły się na całą szerokość strony.Spójrzcie sami: www.nurkowanie.yo....Czego to moze być wina?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 06.05.2024 06:13:24
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Kodowania.
Zapisywales kopie do pliku, czy jako otwarty text?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Xamill
Jako plik, zapisałem bez kompresji i z kompresją.Wybrałem kodowanie ASCII i zamiast polskich znaków mam "?".Wcześniej miałem inne to wszystkie wyrazy które miały polskie słowa były ucięte od polskiej litery do końca np. zamiast "Strona Główna" było "Strona G".A dlaczego nie wyświetlają się newsy?
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Po kolei:
News patrz komunikat na górze Swojej strony.
Unknown column 'news_sticky' in 'order clause'Unknown column 'news_sticky' in 'order clause'
niezna kolumna porządkowania. W 305 oryginalnym news te fragment brzmi:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
a odwołanie news_sticky -jakieś Twoje modyfikacje?
Wykonałem teraz na yoyo ładowanie z kopii bazy, ale robionej z poziomu fusiona i jest OK. Na yoyo nie działa tworzenie bazy skompresowanej- bo bazę tworzy-pozornie, ale zawartość to czyste krzaki(brak gzip), natomiast bez kompresji OK.
Ta jak Ty phpmyadmin zrobiłem-na swoim testowym serwerze(ustawienia bazy identyczne yoyo) i nie wybierałem ASCII(domyślnie UTF8) jest OK.
Natomiast-Czy Ty w takim razie skoro ASCII, to czy wybrałeś przy imporcie także ASCII bo domyślnie zaimportuje UTF8 i powstaną różnice kodowań- tej opcii nie sprawdzam do końca czy wybór 2xASCII OK.
Na koniec-ustawienia defoult-przez autorów programów zazwyczaj są najodpowiedniejsze-więc jeśli nie ma pewności o bezwzględnej racji zmiany-nie ruszamy
Jeśli tylko mamy możliwość wykonania kopi z fusion róbmy to i nie będzie problemów. Nowego w swojej wersii można zawsze postawić i z niego załadować bazę. Phpmyadmin-traktujmy-jako narzędzie pomocnicze i deskę ostatecznego ratunku-konieczność.
Edytowane przez wlodekp dnia 23.07.2006 06:58:07
 
wlodekp.europa.pl
Xamill
Backup robiłem z pozycji fusiona(W PA), import też z kodowaniem UTF8 i wtedy ucinało wyrazy.Potem z php my admin z ASCII to polskie znaki były zastąpione "?".A co mam zrobić z tymi newsami?
 
JakubG
Wiesz mialem taki sam problem. Czy czasem nie upgrade'owales z wersji 6.0.3xx do 6.1.xx ?? Bo jesli tak to rozumiem problem z newsami. Mialem taki sam. Musisz robic upgrade'y z kazdej nowszej wersji PHP Fusion az dojdziesz do tego najnowszego. To powinno pomoc. PozdrawiamSmile
Dawniej znany jako Gucio.
 
www.gameshouse.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl