ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Kodowanie w 6.01.xx
bogus
Mam problem z kodowaniem ...admin serwera ustawił mi kodowanie bazy na UTF-8 (dla poprzedniego cms-a), niestety jest na urlopie..a ja po wrzuceniu PHPFusiona mam błędy na stronie. Nie wyświetla się poprawnie "ś, ć, ę, ł". Co mogę zrobić, żeby to poprawić...?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 22:22:57
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
A kodowanie bazy Tego cms-a w UTF-8, posiada jak najbardziej wszystkie polskie znaki. Jadę teraz na takim kodowaniu-używam też latin1. A tylko dlatego, że mam tabele w bazach z polskimi nazwiskami-i sortuje dane według nazwisk, które zaczynają się także od polskiej litery. I wygląda to inazczej, w tych kodowaniach i w żadnym nie ma tak jak w encyklopedii PWN.
ps. Był kiedyś temat ustawiania państw alfabetycznie np Łotwa-to jest właśnie to.
 
wlodekp.europa.pl
bogus
Jeśli baza jest kodowana w UTF-8 i system też, to gdzie jest problem? W langu?
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
System fusion defoult jest kodowany iso 8859 i tak zapisywany do bazy-a czy to będzie utf8, czy latin(sql) nie ma znaczenia, bo to tylko przechowalnia-która ma zwrócić iso 8859. U Ciebie mógł zostać wymuszony przez admina serwera system obsługi httpd utf8. Można to zrobić z poziomy apache bądź php httpd.conf, php.ini.
W zasadzie historycznie i systemowo jest to najbardziej polecany system multi do obsługi języków zawierających unikalne znaki narodowe(np. diakrytyczne).
Jeśli jest tak, jak tu piszę to czekasz na admina(nie wiem co za serwer i co ciągnie bo jeśli Twoja strona jest jedną z wieluu to marne szanse na zmianę kodowania-admin) albo przekodowujesz Fusiona na utf8.
Piszę to w ciemno-bo nie mam kszty przebłysków jasnowidztwa-nie znając-danych(adres serwera).
 
wlodekp.europa.pl
bogus
Mam łącze od sieci osiedlowej ...serwer jest na Apache/2.0.54 (Mandriva Linux/PREFORK-13mdk) i ustawienia kodowania ma :HTTP_ACCEPT_CHARSET ISO-8859-2,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Zerknij na stronkę http://maksymilia...
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Od strony kodowania Fusion jest ok-ona wchodzi normalnie z iso 8859-2.
Zresztą charset serwera akceptuje zarówno iso jak i utf8. Te pisanie w ciemno-nie dotyczy Twojego przypadku. Zarejestrowałem się na Twojej stronie, ale aktywacja-mail ni widu ni słychu. Zapis w bazie-nie jest ani iso 8859-2, ani utf-8-bo przy zmianie kodowania przeglądarki-na utf8-też nie ma tych liter-wyświetlanych w informacjach pochodzących z bazy. Wygląda to jakby baza-wsad tabel został zaimportowana ze złym kodowaniem. Czy jest to nowy, czysty Fusion postawiony od podstaw? nie sądzę, a nie mogąc dokonać aktywacji nie wiem tego.
Nie będę tu dywagował-bo mamy rozwiązać ten kokretny problem.
Proszę, więc o kontak celem zdjagnozowania i podjęcięcia środków naprawczych(będzie mi potrzebny dostęp).
Jeśli decydujesz się na moją pomoc?
Edytowane przez wlodekp dnia 26.07.2006 06:11:20
 
wlodekp.europa.pl
lukaszmertin
Hej mam podobny problem. Moja strona www.lomza.oaza.pl została zaktualizowana do najnowszej wersji i wtedy zaczeły sie problemy z kodowaniem. Na Firefox jest prawie OK poza jednym postem, a na IE nie widac polskich znaków. Bazy danych nie tykałem. kodowanie mam na UTF-8.

Dzięki za pomoc.
Edytowane przez lukaszmertin dnia 10.09.2006 22:52:22
 
www.lomza.oaza.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl