ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
kłopot z dodawaniem zdjęć do serwisu
kojocik
Witam,

Nie mogę dodawać zdjęć - ani do galerii, ani jako avatary.
Upgrade do 6.01.4 nie zmienił sytuacji :-(, a szukajka nie daje odpowiedzi.
Ustawienia katalogów chyba są OK.
Czy ktoś podpowie gdzie szukać? W innym serwisie działa bez problemu (no, galeria nie chodzi pod IE).


Pozdrawiam,

Krzysiek Choroszko
www.kokodo.pl
 
www.kokodo.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.05.2024 22:55:21
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
proton
Chmody są?
 
http://www.mortek.pl
kojocik
Ja jestem windowsowy, ale ustawienia dostępu IMO są OK
Jak rozumiem katlaog Images i podrzędne (oraz pliki)? Odczyt, zapis, wykonanie - pełny dostęp.
 
www.kokodo.pl
Pieka
Zakladajac, ze serwer na ktorym stoi strona jest poprawnie skonfigurowany, pozostaje kwestia w/w CHMOD'ow, czyli u Ciebie praw dostepu.
Wszystko wskazuje na to, ze sa niewlasciwe.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
kojocik
Wszystkim możliwym plikom nadałem chmod 777. Niestety nadal nie działa.
Serwer chyba OK, ponieważ drugi serwis na tym samym serwerze działa bez zastrzeżeń.
Chyba zacznę nadpisywać jakieś pliki...
 
www.kokodo.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Upload plików korzysta z katalogu tmp, nie wiem jak masz ustawione ścieżki do niego w php.ini. Spróbuj stworzyć pusty katalog tmp w głownym katalogu strony.
A może to, to-bazę kopie możesz zrobić bo nic z uploadem nie powinno działać bez tmp.
 
wlodekp.europa.pl
kojocik
I to był STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!!! Bardzo dziękuję. Interesujące jest tylko, że w drugim serwisie wszystko działa bez zarzutu (no, oprócz galerii pod IE), a katalogu tmp jako żywo tam nie ma Shock

Jako, że jestem totalnym lajkonikiem, oba serwisy prowadzę równolegle, bez ingerencji w kod, konfigurację plików, itp.....

Jeszcze raz dzięki!
 
www.kokodo.pl
Pieka
Zawsze jest, ale w home, a nie public_html.
Jednak czesc serwerow posiada inna wstepna konfiguracje i nie ma standardowo utworzonego w/w katalogu, ew. zostaje usuniety przez nieznajomosc lub nieuwage.
Przykladem moze byc np. boo.pl, ktory takze jakis czas temu byl przedmiotem identycznego problemu.
Edytowane przez Pieka dnia 25.08.2006 00:37:11
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Przetestowałem chyba wszystkie wynalazki do galerii i nie ma takiej opcji, żeby nie chodziła pod IE, może tylko znak wodny, ale pod FF też go niema-nie używam-bo pewnie bym zrobił to png. Gd-swego czasu-było moją domeną zainteresowań.
 
wlodekp.europa.pl
kojocik
A byłbyś tak miły i pod IE rzucił okiem na http://www.pretor...allery.php
Co ciekawe, użytkownicy raportują, że działało i przestało...
Mogło to się stac przy upgrade do 6.01.3, ale trudno to stwierdzić...
Mnie trudno to zauważyć, bo ciągle używam FF.

Pieka: "home, a nie public_html." - przepraszam - nie ten poziom kompetencji :-(, nie rozumiem. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że :

www.kokodo.pl i www.pretor.pl/lot... są na tym samym serwerze, nawet w sąsiednich katalogach. To co je różni, to być może odrobinę inne ścieżka upgrade....
A właśnie zachowuja się niekiedy zupełnie odmiennie...
 
www.kokodo.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Rzuciłem okiem-poszedłem dalej, dokonałem symulacji Twoich ustawień theme to samo, rozkład paneli, nawigacja-tylko boczna-zrobiłem wydruk źródła-te linki są w nim+tytuł albumu-prawidłowe-tylko coś blokuje ich wyświetlanie.
Nie wiem co to jest staty-nigdzie tego nie widać ani w FF ani IE-jeśli to to FF-może olewać i puszczać wszystko IE-w takiej sytuacji potrafi blokować. Na końcu kodu strony do załadowania:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Reasumując nie udało mi się osiągnąc Twojego błędu w IE zarówno przy pliku photogallery.php v6.01.3 , v6.01.4- u mnie chodzi normalnie.
Rozwiązanie problemu-wymaga więcej danych może Twoich plików. Wolny będe koło 20, założe Ci konto ftp u siebie-do szybkiej wymiany plików Konieczny kontakt online skype "Jeśli tylko chcesz" fajna melodia
na marginesie zobacz: http://www.gojury...t/news.php Ja czytam większość postów-i Tobie należy pomóc.
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Wyglada na to, ze ladowanie zdjec blokowane jest przez staty.
Sprawdzcie jak zachowa sie IE po ich usunieciu.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
kojocik
:-0 Kalsyczny przykład tego, że III linia wsparcia nie powinna wysyłać komunikatów do użytkowników końcowych ;-).

Czy ww "staty" to statystyka czyli licznik odwiedzin? Czy mogę prosić o wskazówkę, gdzie (jakie pliki) należy z nimi walczyć? To poeksperymentuję.
Jak sam coś zrobię, to stanę się ciut bardziej samodzielny.

Wlodekp - dzięki, ale niestety dopiero dziś jestem online - twoja widomość dotarła dopiero dziś rano. Ale może się uda mnie naprowadzić na miejsce, gdzie mam pogmerać. I dzięki za ciekawy link. Co prawda style uderzeniowe, to zupełnie nie moja parafia, ale strona zapowiada sie ciekawie. Idę poczytać.

BTW - własnie sprawdziłem - oba serwisy (kokodo.pl i pretor.pl/lotnisko) mają identyczny problem z galerią pod IE.
Edytowane przez kojocik dnia 26.08.2006 10:13:30
 
www.kokodo.pl
kojocik
Witam,

Problem został rozwiązany - jeden apostrof za dużo w photogallery (163 linia?). Skąd się wziął - nie wiem. Ale już działa. Jeden z kolegów zauważył i podpowiedział.
Dziękuje wszystkim za pomoc.
 
www.kokodo.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl