ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Drobne pytania do kilku wtyczek PHP-Fusion
Lala
Witam
Tak jak w temacie mam kilka drobnych pytań co do paru wtyczek do PHP-Fusion. Napisałem jednak jeden temat bo chyba w ten sposób trochę mniej zaśmiecę forum Wink
Od razu zaznaczę że korzystam z najnowszego PHP-Fusion oznaczonego numerkiem 6.01.4. A jeżeli chodzi o adres strony to ten podany w profilu - www.nirvana.bulwa...

I problem - pro_download_panel
Problem polega na błędzie w czasie dodawania pliku gdy plik ma (około) powyżej 0.2MB. Plik przestaje się przesyłać (mimo ustawień w serwisie pliku wielkości 8MB (8388608 bajtów). Dokładny komunikat o błędzie brzmi:
Błąd: Plik za duży! Pliki nie mogą być większe niż 244.140625KB (0.23841857910156 MCool.

II problem [błąd] - musicbox_panel
Niby wszystko ok jednak muzyczna nie leci. Czyżby były jakieś ograniczenia co do wielkości pliku mp3 czy jeszcze coś innego o czym mógłbym nie wiedzieć. Chyba że ścieżkę źle wpisuję ale próbowałem i z http: i bez i nic Frown

III problem [błąd] - usergalerie
Po dodaniu zdjęcia wyskakuje "Błąd Obraz musi być mniejszy niż 0 bajtów.", zresztą wcześniej przy dodawaniu zdjęcia poniżej pola adresu zdjęcia pisze "Obraz zostanie przeskalowany do 0w x 0h pikseli".
Więcej na: http://www.php-fu...post_39007

IV problem [błąd] - watermark
A właściwie jego brak mimo wgrania paczki dostępnej w labolatorium + nadanie chmodów (znak wodny oczywiście w png). Z tego co wywnioskowałem oraz napisał Wooya chodzi o wersję php-fusion ponieważ nowa galeria znacznie różni się od poprzedniej. Jednak z tego co widzę on nie ma póki co bardzo czasu na przeróbkę więc jest ktoś jeszcze do tego zadania chętny Pfft
Więcej na: http://www.php-fu...post_39005

V problem [modyfikacja] - stats_info_panel
Właściwie chodzi o zmodyfikowanie tej wtyczki albo może jeszcze lepiej podstawowej online_users_panel żeby oprócz podstawowych użytkowników albo ich ip pokazywanych online było wyświetlane gdzie się znajdują (chodzi o to żeby nie było tych wszystkich dodatkowych statystyk). Próbowałem to jakoś obcinać ale nie za bardzo mi to wychodzi. Może ktoś ma coś takiego albo pomógł by mi w tym Wink

VI problem [modyfikacja] - newsletter_panel
Czy dało by się tak zmodyfikować tą wtyczkę a dokładniej raczej plik register.php podstawowego PHP-Fusion żeby w czasie rejestracji dodawało automatycznie osobę do listy osób otrzymujących newsletter, albo (jeśli by się jeszcze ktoś bardziej poświęcił) żeby dodawało tą osobę za jej pozwoleniem (pole select, albo coś w tym stylu) Wink

VII problem [modyfikacja] - eps (eXtreme Point System)
Czy jest jakaś instrukcja jak to dodać do najnowszego PHP-Fusion, bo ta: http://www.php-fu...post_34697 jest trochę stara i niewszystkie pliki wyglądają tak samo jak wyglądały kiedyś :/

VIII problem [modyfikacja] - hits_panel
I jeszcze jedno drobne pytanie bo widzę że hits_panel wyświetla tylko maksymalną liczbę osób które kiedyś były zarejestrowane w jednym momencie. A chodzi mi o podobną wtyczkę tylko żeby wyświetlała maksymalną liczbę osób które kiedyś przebywały na stronie (gości też). Czy jest coś takiego, albo można jakoś skleić z tego infusiona.


To chyba narazie będzie tylę, myślę że starczy jak na początek Grin

-----

Osoby które mogły by w jakikolwiek sposób pomóc bardzo prosiłbym o pomoc. Będę bardzo wdzięczny bo męczę się samemu już jakiś czas i nie bardzo mi to wychodzi przynajmniej z problemami opisanymi powyżej.

Ps. Gdyby gdzieś już były tematy z problemami opisanymi poniżej prosiłbym również o wskazanie linku oprócz opie..... ponieważ w wyszukiwarce już szukałem ale niestety nie znalazłem nic co by mogło mi pomóc.

Edytowane przez Lala dnia 01.09.2006 19:04:08
 
www.Nirvana.Bulwaria.info
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 22:57:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
pawkow
ale żeś się człowieku rozpisał. Nie bardzo wiem od czego zacząć.

Problem polega na błędzie w czasie dodawania pliku gdy plik ma (około) powyżej 0.2MB. Plik przestaje się przesyłać (mimo ustawień w serwisie pliku wielkości 8MB (8388608 bajtów). Dokładny komunikat o błędzie brzmi:
Błąd: Plik za duży! Pliki nie mogą być większe niż 244.140625KB (0.23841857910156 Msmiley.


Było ze 100 razy. Wystarczy wyszukiwarka.

II problem [błąd] - musicbox_panel
Niby wszystko ok jednak muzyczna nie leci. Czyżby były jakieś ograniczenia co do wielkości pliku mp3 czy jeszcze coś innego o czym mógłbym nie wiedzieć. Chyba że ścieżkę źle wpisuję ale próbowałem i z http: i bez i nic smiley


Spróbuj podać ścieżkę wzgędną lub bezwzględną.

III problem [błąd] - usergalerie
Po dodaniu zdjęcia wyskakuje "Błąd Obraz musi być mniejszy niż 0 bajtów.", zresztą wcześniej przy dodawaniu zdjęcia poniżej pola adresu zdjęcia pisze "Obraz zostanie przeskalowany do 0w x 0h pikseli".
Więcej na: http://www.php-fu...post_39007


Byłes w ustawieniach galerii ?

IV problem [błąd] - watermark
A właściwie jego brak mimo wgrania paczki dostępnej w labolatorium + nadanie chmodów (znak wodny oczywiście w png). Z tego co wywnioskowałem oraz napisał Wooya chodzi o wersję php-fusion ponieważ nowa galeria znacznie różni się od poprzedniej. Jednak z tego co widzę on nie ma póki co bardzo czasu na przeróbkę więc jest ktoś jeszcze do tego zadania chętny smiley
Więcej na: http://www.php-fu...post_39005


NIKT tego nie zrobi lepiej niż Wooya - warto poczekać.

V problem [modyfikacja] - stats_info_panel
Właściwie chodzi o zmodyfikowanie tej wtyczki albo może jeszcze lepiej podstawowej online_users_panel żeby oprócz podstawowych użytkowników albo ich ip pokazywanych online było wyświetlane gdzie się znajdują (chodzi o to żeby nie było tych wszystkich dodatkowych statystyk). Próbowałem to jakoś obcinać ale nie za bardzo mi to wychodzi. Może ktoś ma coś takiego albo pomógł by mi w tym smiley


A w laboratorium nie ma moda Kto? Gdzie? ?

Czy dało by się tak zmodyfikować tą wtyczkę a dokładniej raczej plik register.php podstawowego PHP-Fusion żeby w czasie rejestracji dodawało automatycznie osobę do listy osób otrzymujących newsletter, albo (jeśli by się jeszcze ktoś bardziej poświęcił) żeby dodawało tą osobę za jej pozwoleniem (pole select, albo coś w tym stylu) smiley


dało by się - i nie jest to żaden problem - jedno zapytanie, jak chcesz checkboxa to kilka linijek.

VII problem [modyfikacja] - eps (eXtreme Point System)
Czy jest jakaś instrukcja jak to dodać do najnowszego PHP-Fusion, bo ta: http://www.php-fu...post_34697 jest trochę stara i niewszystkie pliki wyglądają tak samo jak wyglądały kiedyś :/


Jesteś pewnein, że ten mod zadziała na najnowszej wersji fusiona Pfft

VIII problem [modyfikacja] - hits_panel
I jeszcze jedno drobne pytanie bo widzę że hits_panel wyświetla tylko maksymalną liczbę osób które kiedyś były zarejestrowane w jednym momencie. A chodzi mi o podobną wtyczkę tylko żeby wyświetlała maksymalną liczbę osób które kiedyś przebywały na stronie (gości też). Czy jest coś takiego, albo można jakoś skleić z tego infusiona.

które kiedyś były zarejestrowane w jednym momencie


A moim zdaniem wyświetla te, które były zalogowane w jednym momencie. Można to zrobić.

Raczej nie pomogłem, bo jest tego tak dużo Smile Powiedziałem co wiem, nie dałem kodów, ani przykładów, bo na laika mi nie wyglądasz. Prosżę pytać o kontkrety, a będę odpowiadał. Taki temat jest bez sensu.
Edytowane przez pawkow dnia 01.09.2006 20:26:28
Zapraszam na motoklimat.pl - Baza wiedzy o samochodach, modele, spalanie, specyfikacje.
 
https://motoklimat.pl
Lala
ale żeś się człowieku rozpisał.

Faktycznie może się trochę rozpisałem ale z tego co widzę to i tak trochę za mało jak i tak wszędzie mnie do końca nie zrozumiałeś Wink


Było ze 100 razy. Wystarczy wyszukiwarka.

Tak jak już pisałem "w wyszukiwarce już szukałem ale niestety nie znalazłem nic co by mogło mi pomóc". Przejrzałem chyba już wszystkie tematy związane z downloadem i 2 nawet w miarę ciekawe jednak opisywane tam propozycje niestety nie pomogły. Możliwe że to problem ograniczeń Firefoxa z którego korzystam tak jak ktoś napisał w którymś temacie jednak jeszcze nigdy z czymś takim się nie spotkałem.


Spróbuj podać ścieżkę wzgędną lub bezwzględną.

Próbowałem na samym początku, nie opisałbym tego problemu gdybym wcześniej tak oczywistych rzeczy nie sprawdzał x]


Byłes w ustawieniach galerii ?

Czytaj wyżej Wink


NIKT tego nie zrobi lepiej niż Wooya - warto poczekać.

No chyba faktycznie nic mi innego nie pozostaje jak czekać kolejny tydzień albo tygodnie : /


A w laboratorium nie ma moda Kto? Gdzie? ?

Jest taki mod ale to właśnie ten mod opisywałem.
stats_info_panel to właśnie jest mod "Kto? Gdzie?", a mi nie zależy na statystykach. Chcę oddzielić statystyki od reszty moda. Zresztą opisałem wszystko powyżej.


dało by się - i nie jest to żaden problem - jedno zapytanie, jak chcesz checkboxa to kilka linijek.

Może coś więcej Cool Sam bym to zrobił gdyby to wszystko było w jednej tabeli jednak tak nie jest i nie bardzo wiem jak to połączyć. Chodzi właśnie o to zapytanie - jak je mam dokładnie zkleić x]


Jesteś pewnein, że ten mod zadziała na najnowszej wersji fusiona

Nom właśnie wydaje mi się że opisywany w temacie który podałem raczej nie zadziała (zresztą na pewno nie zadziała bo już spradzałem) jednak po kilku drobnych przeróbkach czemu nie Grin


A moim zdaniem wyświetla te, które były zalogowane w jednym momencie. Można to zrobić.

Czyżbym nie to samo napisał Wink



W każdym razie dzięki za dyskusje, gdybyś jednak mógł jeszcze w czymś trochę więcej pomóc to byłbym wdzięczny bo i tak z tego co widzę to wszyscy albo nie mają w ogóle czasu albo są naprawdę tacy mądrzy że szkoda im się wypowiadać w tym temacie. Albo sam już nie wiem... <<<--- To takie info żeby zachęcić do rozmowy Wink
Edytowane przez Lala dnia 01.09.2006 21:59:27
 
www.Nirvana.Bulwaria.info
pawkow
Może coś więcej smiley Sam bym to zrobił gdyby to wszystko było w jednej tabeli jednak tak nie jest i nie bardzo wiem jak to połączyć. Chodzi właśnie o to zapytanie - jak je mam dokładnie zkleić x]


Daj mi strukturę tabeli z subskrypcji to napiszę ci ten kod
Zapraszam na motoklimat.pl - Baza wiedzy o samochodach, modele, spalanie, specyfikacje.
 
https://motoklimat.pl
Lala
fusion_newsletter_subs
> newsletter_sub_id (numerowane automatycznie po kolei)
> newsletter_sub_user (odpowiada za ID użytkownika)

W sumie newsletter_sub_user może wynosić a nawet powinno tyle samo co fusion_users >user_id
 
www.Nirvana.Bulwaria.info
pawkow
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


w $fusion_users_next_auto_increment masz id właśnie rejestrującego się usera/ fusion_ zmień sobie na cośtam PREFIX - ja pisałem na sucho i nie pamiętam.
Edytowane przez Pieka dnia 02.09.2006 17:21:46
Zapraszam na motoklimat.pl - Baza wiedzy o samochodach, modele, spalanie, specyfikacje.
 
https://motoklimat.pl
Lala
Myślałem że będzie trochę prostszy kod bo tego za bardzo nie rozumiem i nie bardzo wiem jak go zmodyfikować żeby wszystko było ok bo podany powyżej niestety nie za bardzo działa albo ja coś robię nie tak.

Albo jakbyś mógł wytłumaczyć co te polecenia robią:
SHOW TABLE STATUS, Auto_increment, mysql_fetch_assoc
bo w bazach danych to ja trochę leże ;)


Ps. Może ten kawałek w czymś pomoże (panel umieszczony w menu w celu dodania lub usunięcia z subskrypcji)

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

 
www.Nirvana.Bulwaria.info
Lala
Takie małe przypomnienie o sobie Wink Wiem że nie powinno się pisać 2 postów pod sobą ale chyba nie mam innego wyjścia (od ostatniego postu minął tydzień).
Jeżeli jeszcze ktoś ma na coś jakiś pomysł bardzo bym prosił o pomoc. Aktualnie głównie chodzi mi nad pytaniem nr. IV, V i VI no i może nr. I z resztą w miarę sobie poradziłem albo już próby nad nimi porzuciłem Wink

A do wszystkiego jeszcze jedno małe pytanie:
Jeżeli ktoś zakłada jakiś nowy temat albo odpowiada już w bieżącym temacie na forum żeby miał automatycznie zaznaczoną opcję "Powiadom mnie kiedy pojawi się odpowiedź"
Szukałem w forum/postnewthread.php oraz forum/postreply.php pod słowem $locale['485'] jednak value wynosi wszędzie 1 dlatego nie bardzo wiem czemu pole nie jest zaznaczone. Może wiecie co gdzie trzeba zmienić, a może coś w bazie jednak w bazie też nie widzę nic odpowiedniego.


Z premedytacja.. Przykro mi, ale reguly sa jasne-BAN!/Pieka
Edytowane przez Pieka dnia 09.09.2006 19:52:59
 
www.Nirvana.Bulwaria.info
Pieka
I. Wskazuje na ograniczenia na Twoim serwerze.
IV. Zaczekaj na poprawke Wooyi, zainstaluj Mass Upload lub sam cos wymysl.
V. Te staty sa bezposrednio powiazane z tym panelem. Co Ci szkodzi miec oba?
VI. Ponizszy, o ile dobrze pamietam pozwala dodac wszyskich uzytkownikow:
INF-NEWSLETTER (Biuletyn)
Informowanie użytkowników Twojego portalu o nowościach.
Licencja: Autor: Wersja:
Dodano: 10.08.05 Pobrań: 1095 Pobierz (15.19 kb )


Jesli chcesz zmodyfikowac plik register to poszukaj opisu na brytyjskich modsach.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Lala
Dzięki za informacje Pieka, a co do tego ostatniego małego pytania:

Jeżeli ktoś zakłada jakiś nowy temat albo odpowiada już w bieżącym temacie na forum żeby miał automatycznie zaznaczoną opcję "Powiadom mnie kiedy pojawi się odpowiedź"


...czy wie ktoś co trzeba zmienić w plikach forum/postnewthread.php oraz forum/postreply.php żeby powiadomienie było automatycznie włączone?

Ps. Następnym razem Pieka trochę bany krótsze rozdawaj bo się strasznie za Wami stęskniłem Grin
Edytowane przez Lala dnia 17.09.2006 11:24:30
 
www.Nirvana.Bulwaria.info
slawekneo
wiec tak w pliku postnewthread.php
odnajdz to
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i zamien na to
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

a co do pliku postreply.php to zassaj go sobie jest on tutaj

Pozdro!
 
Lala
Wielkie dzięki Slawekneo. Powiadomienie działa Smile Nawet nie przeszło mi przez myśl że to akurat tam trzeba zmienić x]

Jednak jeśli by ktoś umiał jeszcze udzielić jakiejś pomocy do pytania V albo VI to byłbym wdzięczny. Ponieważ jeżeli chodzi o pytanie V to nie chciał bym robić tak jak mówił Pieka i wrzucać całych statystyk bo są naprawdę dość rozbudowane i szkoda ładować kilka takich modów bo trochę czas ładowania stronki zwiększają, oraz jeżeli chodzi o pytanie VI to tylko dodam że korzystam z wersji Newslettera 1.5 Digitanium i naprawdę mi on odpowiada więc nie chciał bym zmieniać na inny jednak nie bardzo wiem jak plik register.php zmodyfikować żeby każdy nowo-zarejestrowany był dodawany do newslettera.
 
www.Nirvana.Bulwaria.info
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie sprawdzałem przy weryfikacji mail-a taką masz, ale w tej sekcji też dopisałem kod-powinno działać w obu typach+admin też.
newsletter-autoregister
wlodekp dodał/a następującą plik:
register_1_2.zip [3.54kB / 251 Pobrane]

 
wlodekp.europa.pl
Lala
Nom super działa, dzięki Wlodekp Grin

A może jest ktoś jeszcze taki mądry i ma trochę czasu żeby przerobić te statystyki Kto? Gdzie? a dokładnie chodzi o problem number V Smile
 
www.Nirvana.Bulwaria.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl