ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Instalacja
 Drukuj temat
Kodowanie polskich znaków - rozwiązanie
agiita
Witam.
Eksport robiłam dokładnie tak, jak na Twoim rysunku.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 03.05.2024 17:24:46
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Za ten wpis w pliku bazy:
DROP TABLE IF EXISTS `fusion_admin`;

odpowiada V Dodaj DROP TABLE / DROP VIEW postawiony ptaszek w okienku przy tym wpisie, w twoim pliku nie ma tego wpisu, więc chyba go nie zaznaczyłeś bo defoulo on jest odptaszkowany.
Znaczenie tego wpisu usuń tabelę wraz z wpisami jeśli ona jest i na jej miejsce utwórz nową i dopiero nową zapełniaj treścią typu Insert into wstaw wiersze danych.
Bez niego normalnie powinien wywalić error table admin is exist duplicate table itd i nie dać zaimportować.
Mówimy o wgrywaniu na już istniejący.
Natomiast owszem Twój plik pójdzie ale tworząc tabelę w nowej pustej jeszcze bazie tylko utworzonej z nazwy.
Bo import też ma nastąpić do wybranej bazy już istniejącej podobnie jak export i baza może mieć swoją dowolną nazwę zupełnie inną niż exportowana.
Tak robisz?
Edytowane przez Milka dnia 11.11.2007 20:38:56
 
wlodekp.europa.pl
agiita
Witam.
Sprawdzam teraz i ten wpis jest w bazie. Sorki, ale wcześniej podałam Ci fragment bazy, którą eksportowałam bez ptaszka przy tej opcji.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Niestety nie rozumiem tego fragmentu o tabelach... :(
Pozdrawiam
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
No dobra ok wstaw w takim razie w maincore:
po;
$link = dbconnect($db_host, $db_user, $db_pass, $db_name);

to;
dbquery("SET NAMES latin1");

Zobaczymy?
 
wlodekp.europa.pl
agiita
Witam.
Upewnię się:
- mam zaimportować bazę z kodowaniem latin1
- wstawić ten wpis (dbquery("SET NAMES latin1";) w maincore
- nie usuwać wcześniej tych wpisów (dbquery("SET NAMES latin1";) z bazy?
Pozdrawiam
Edytowane przez agiita dnia 11.11.2007 17:54:10
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Tak teoretycznie to latin2 jest ustawione defoult jako wyświetlanie i najbardziej prawidłowo to by było - otworzyć plik bazy np w word padzie dać znajdź tą podaną sekwencję z latin1 całą i dać zastąp pustym nic nie wpisywać, zastąp wszyskie importować z latin1.
Powinien wystąpić brak polskich liter tylko w nawigacji np artykuły i w PA opisach ikon podawałem w pierwszym poście zapytania do ich zmodyfikowania i co nadmieniałem jest tego niewiele więc z phpmyadmin na piechotę też można je poprawić.
Serwer ma ten wpis o którym mówimy w maincore prawdopodobnie już ustawiony przez support na latin2.
Operacja bez usuwania i dopisaniem latin1 w maincore pokaże tylko czy tok myślenia jest prawidłowy, bo to jest przeflancowanie latin2 na latin1 jeśli znaki się pokażą należy dokonać pełnej konwersji jak opisałem na początku już bez żadnych wstawek w maincore, bo ona prawdopodobnie już została uczyniona przez hosting.
Bez usuwania możesz natomiast i z wpisem latin1 błyskawicznie sprawdzić czy tak jest i czy to działa, potraktować to jako wprawkę szybki test od ręki przed wykonaniem docelowym.
 
wlodekp.europa.pl
agiita
Zmieniłam maincore. Niestety nic się nie poprawiło Sad
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Nie ma taqkiej możliwości, żeby to nie działało, proszę podać adres strony, i wkleić obojętnie jaką tabęle jako załącznik w latin 1 z ovh.
Pokażę ci na swoim prywatnym serwerze, który jest obok, że działa.
Bez adresu nie mamy o czym mówić i na tym kończymy.
 
wlodekp.europa.pl
syber
Witam.

Zrobiłem tak ja w pierwszym poscie, jednak w pliku .sql ktory skopiowalem ze starego serwera pozmienialem wszystkie 'latin1' na 'latin2'.
Zaimportowalem na nowy serwer wedlug pierwszego postu i juz krzakow nie ma.
Troszku sie ucieszylem, ale po chwili mina zbledla...
Teraz nie moge sie zalogowac. Zmodyfikowalem skrypt tak, ze po zalogowaniu setuser natychmiastowo przenosi na news.php, wiec wrzucilem orginalny plik setuser.php i pisze 'Zly nick, lub haslo'...
Mam rowniez modyfikacje, ze po rejestracji przenosi mnie odrazu do news.php juz jako uzytkownika (nie uzywa potwierdzenia przez mail), wiec zarejestrowalem nowego usera i fajnie wszystko bylo. Zalogowalo mnie odrazu, wszystko dzialo po staremu, ale jak sie wylogowalem i chcialem zalogowac ponownie to juz psikus.
Wrzucilem tez ponownie user_info_panel do infusionow i tez nic.

Z tego wynika, ze blad jest gdzie indziej... Ale gdzie? Baza mysql?
Jak ma ktos jakies pomysly to prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam!

PS. Stara strona - blobby.ugu.pl, nowa - blobby.ddl2.pl. Nie wkleilem tego kodu do dodatkowej strony (z pierwszego postu), bo nie moge sie zalogowac. (To chyba i tak nic nie daje poza zmiana nazw)
Edytowane przez Milka dnia 12.11.2007 18:28:12
 
www.blub-game.pl
Pieka
Jaka masz wersje w PA? Ze strony usunales te informacje.
Nie jest tak, ze miales v6.01.11, a setuser.php i/lub jeszcze jakies pliki wstawiles z wersji v6.01.12?
Wyglada mi to wlasnie na tego typu problem.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
syber
O kurcze... Mozliwe.

Chyba jest tak, ze mialem ...6.01.8, a jako czysty Fusion wrzucilem ten nowy ...6.01.13, ale na koncu i tak nadpisalem wszystko plikami ze starego serwera....
Zaraz zrobie wszystko od poczatku z tymi samymi wersjami i dam znac jaki bedzie efekt.

Pozdrawiam!
Edytowane przez syber dnia 12.11.2007 13:30:12
 
www.blub-game.pl
Pieka
syber napisał/a:
O kurcze... Mozliwe.

Chyba jest tak, ze mialem ...6.01.8, a jako czysty Fusion wrzucilem ten nowy ...6.01.13, ale na koncu i tak nadpisalem wszystko plikami ze starego serwera....

W takim razie masz dwie mozliwosci:
1. Wyslac sobie nowe haslo.
2. Wykonac upgrade do v6.01.12, a nastepnie 13.

Polecam oczywiscie to drugie rozwiazanie. Wybor nalezy do Ciebie.
Edytowane przez Pieka dnia 12.11.2007 14:00:00
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
syber
Yeah! Dziala...

Skorzystalem z trzeciego rozwiazania Smile
Wrzucilem pliki z 6.01.8 na nowego serwa i powtorzylem wszystko od nowa. Dosc glupie rozwiazanie, ale musialo zadzialac!

PS. Jedno pytanie poza tematem. Jak upgraduje wersje fusiona to dane na stronie moga ulec zmianie? Czy zmianie ulegaja tylko kody, ktore nie wprowadzaja zadnych widocznych zmian?

Dzieki za pomoc!


Temat dotyczy kodowania, a nie upgrade. Odnosnie upgrade masz na forum dosyc informacji, poszukaj/Pieka
Edytowane przez Pieka dnia 12.11.2007 14:23:36
 
www.blub-game.pl
agiita
wlodekp napisał/a:
Nie ma taqkiej możliwości, żeby to nie działało,

Jednak nie chciało zadziałać. Postanowiłam zrobić całą stronę od nowa... ;(
Dzięki Włodek za próbę pomocy.
Pozdrawiam
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Baza jest tylko bazą i reguły nią rządzące są zawsze takie same.
Znam zachowanie większości serwerów hostingowych. Posiadam zdalne skrypty do monitoringu i wiele narzędzi ułatwiających konwersje, swój serwer uniksowy, na którym jestem zawsze skłonny udostępnić konto z full uprawnieniami.
I przykro mi, jeśli użytkownik instaluje stronę od nowa, bo jest to porażką tematu pomocy.
Są jednak pewne uwarunkowania wszystkie konkretne dane wsadowe, gdzie adres strony jest bezwzględnie podstawowym sprawą wzajemnego zrozumienia i zaufania, bez tego możemy jedynie prorokować w konkretnych sprawach technicznych.
 
wlodekp.europa.pl
agiita
Szkoda, że nie napisałeś o tym wcześniej, bo bez problemu podałabym Ci potrzebne dane do baz na obu serwerach. A adres strony podałam w pierwszym poście.
Pozdrawiam
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Masz rację adres rzeczywiście jest.
Przepraszam to mój błąd doczytałem tylko ovh, a stronę chyba już widziałem Treść o młodej aktorce, może się mylę?
Nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować naprawić błąd jeśli chcesz?

wp_365 skype mikrofon
 
wlodekp.europa.pl
kasztelan
Mam taki problem. Kiedy na stronie piszę newsy, komentarze itp polskie czcionki działają, ale napisy domyślnie istniejące są bez polskich czcionek. Przykład:
Ilo¶æ zdjêæ: 1
Jak to naprawić?
 
Eklipse
wlodek możesz mi pomóc?? Usuwam tak jak kazałeś wpisy DEFAULT CHARSET=latin1 z kopii bazy... usunąłem i kiedy wgrywałem(import) baze wyskoczył mi taki błąd.. Nie wiem co jest... Co źle zrobiłem?? O co w tym chodzi? Bardzo proszę o pomoc. dzięki


Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Eklipse dnia 09.02.2008 18:04:55
 
www.scooters.kom.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Prawidłowy wiersz wstawienia od tej tabeli wygląda nieco inaczej jak u Ciebie masz zły wpis:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
brak CI tych czeronych nazw pól tabeli, gdzie usuwanie nie ma nic do rzeczy we wstawianych wierszach, bo tam nie występuje kodowanie, jedynie przy tworzeniu tabeli ono jest.
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl