ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Po praz drugi "druga galeria
dardolin
Witam , serdecznie dziękuję wwold i SebaZ za przedstawienie na www.extreme-fusio...
sposobu stworzenia drugiej, oddzielnej galerii zdjęć. Wykonałem wszystko jak pisaliście tzn stworzyłem tabele
fusion_photo_albums2` i fusion_photos2 z odpowiednimi parametrami, pozamieniałem wszystkie wpisy w plikach
photogallery.php
fusion_admin/photoalbums.php
fusion_admin/photos.php
zamieniając na odpowiednie nazwy (np. z "2"Wink, dodatkowo stworzyłem dwa pliki photogallery2.php i w \fusion_languages\Polish
i admin_photoalbums2.php w fusion_languages\Polish\admin jednak pojawiają się nadal błędy których nie mogę wykluczyć
są to:
1. Nieznana kolumna 'photo2_id' w field list
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:\usr\krasnal\www\php\html\fusion_core.php on line 92
Nieznana kolumna 'photo2_id' w field list
- pojawia się przy kliknięciu na nowy link
2 Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in c:\usr\krasnal\www\php\html\fusion_core.php on line 92
Nieznana kolumna 'tp.photo2_id' w field list
- przy dodawaniu nowego albumu.
Sprawdzałem trzy razy nazwy w bazie danych pól tabel , nazwy zastąpione i ten błąg pojawia się cały czas

Proszę o pomoc bo nie poradzę sobie z tym
pozdrawiam
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 15:51:08
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
SebaZ
hmm ciężka sprawa - nie wiem dlaczego, będe musiał sam sprawdzić, ale wydaje mi sie że poprostu cos przeoczyłeś albo coś za mało rzeczy do zrobienia Ci opisaliśmy
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
zszywak
Zeby nie było niedomówień: ta modyfikacja nie została skopiowana ani sciagnieta od kogokolwiek! Musze o tym napisać, że zanim ktokolwiek cokolwiek coś na ten temat powie niech sie dobrze nad tym zastanowi...

Wracając do drugiej galeri....

Dołączam mod - bardzo ważne, zeby postepowac dokładnie według instrukcji. Wszystko pięknie działa, sprawdzałem wielokrotnie, druga galeria działą bezproblemowo - przystosowana do PHP Fusion 5.00

Pozdrawiam
zszywak dodał/a następującą plik:
druga-galeria[69].zip [16.9kB / 375 Pobrane]

 
http://z-themes.pl
SebaZ
czy wykonując to postępowałeś według opisu na extreme??

pozdrawiam
- SebaZ

P.S. interesuje mnie czy ona napewno działa( ta instrukcja)
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
zervis
dobra a teraz kilka pytańWink

1.jak zrobić żeby działała poprawnie z wersją 5.01??

2.jak zrobic aby zarejestrowany mógł dodawać fotki do nowe galerii??


zainstalowałem moda na 5.01 i sie nieźle strachu najadłem ale już wszystko poprawiłemWink
 
zer0
Dobra robota zszywak! :)

Właśnie miałem się za to brać i napisałem o tym zszywakowi na GG, na co on pokazuje mi linka do forum i pisze, że właśnie skończył. Bardzo mnie to ucieszyło, bo tak samo zszywak jak i ja, czy SebaZ, Saletra i inni - nie znamy się na PHP, a jednak się nie poddajemy i lecimy do przodu... ;)

zerwis: na twoje widzimisie niektórzy zostawiają ważniejsze sprawy, takie jak tworzenie strony dla klienta z innego państwa, a ty beszczelnie nie umiesz podziękować i wymagasz więcej - naucz się szanować innych pracę. Mnie możesz już skreślić z listy osób na których pomoc możesz liczyć. Na GG masz już bloka...


- ww.old
www.nlds-group.com - NLDS Group - Marketing & Promotion Agency
 
zszywak
SebaZ napisał(a):
czy wykonując to postępowałeś według opisu na extreme??
- SebaZ


W ten oto sposób zrobiłem podwójna galerie:

Pomysłodawcą był Dardolin, pilnie potrzebował moda dodajacego dodatkowa galerię na stronie.
W wolnej chwili usiadłem i pomyślałem: jak najprościej to zrobić? Najprościej było dodać dodatkową tabele na bazie juz istniejącej - to oczywiste. Najpierw zrobiłem wersje do pliku install.php - dodającą dodatkową galerię. Zagladajac w ten plik, zobaczyłem, że dodanie drugiej galerii jest istotnie bardzo proste! poniżej podaje plik install.php - jak ktos chce sprawdzić jak to wyglada w instalu (do Fusion 5.00).
Potem musiałem jednak przzystosować modyfikację do juz istaniejącego serwisu, a nie tylko do installu. Najprostszym sposebem okazało sie wykonanie sql z pliku install.php na Stronie Informacyjnej przez podgląd, tak wiec zrobiłem, Nastepnie Utworzyłem niezbedne pliki korzystajac z istniejacych plików związanych z galerią - dodajac w kazdym z plików odpowiednie nazwy dla tabel - czyli koncówke 2. Nastepnie trzeba było dodac 2 wiersze do pliku fusion_core.php - żeby wszystkom trzymało sie kupy oraz dodatkowy wiersz do pliku jezykowego admin_fusion_main.php. A na koniec - dodać katalog - photoalbums2.
tak więc: moją bazą wypadową do modu był plik install.php.
Co wiecej: w taki sposób - korzystając z pliku install.php mozna robic podwójne fora (tu byłoby sporo pracy przy zmianach nazw w plikach), podwójny shoutbox itd. I co lepsze - mozna tworzyć na bazie istniejących tabel w install.php tabele o innych nowych nazwach, nieco innych parametrach, zmodyfikowac odpowiednie pliki i nowy mod gotowy! A dodatkowo - w bardzo prosty sposób dodajemy taki mod do naszej bazy danych.

Przystosowaniem do wersji 5.01 prawdopodobnie zajmie sie wwold.

P.S. interesuje mnie czy ona napewno działa( ta instrukcja)


wwzystko pieknie działa!

Pozdrawiam
 
http://z-themes.pl
zszywak
sorry - zapomniałem powyzej dodac plików z wersją do dodania przed instalacja PHP Fusion 5.00, ponizej je załączam, wystarczy wysłać na serwer wszystko do odpowiednich katalagów i zainstalować Fusion w wersji 5.00 - od razu zostanie dodana druga galeria.
zszywak dodał/a następującą plik:

 
http://z-themes.pl
zer0
Robie INFUSION "Alternative Photogallery" do 5.01...

----------
[edit] Download
----------

- ww.old
Edytowane przez zer0 dnia 18.03.2005 09:59:34
www.nlds-group.com - NLDS Group - Marketing & Promotion Agency
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl