ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jak zrobić kopię zapasową (backup)?
swiatelko
W topicu zamieszczonym wczesniej dotyczącym tworzenia kopii bazy danych Pieka napisał:
Kopie, ktore masz w katalogu /administration/db_backups nie sa widoczne w nowej wersji.
Jest to jak najbardziej zrozumiale biorac pod uwage to, ze w wersji v6.01.xxx calkowicie zrezygnowano z zapisywania kopii bazy na serwerze na rzecz zapisu na hdd (twardym dysku)...

Czy mam rozumieć, że w panelu admina nie ma mozliwości zrobienia kopii zapasowej? Co to znaczy, że kopia zapasowa zapisywana jest na dysku twardym? Czy mam muszę ją robić ręcznie korzystając z phpMyAdmin, po to by ją odtworzyć przez panel administracyjny swojej strony?

Załączony Screen ekranu pokazuje jak wyglada mój panel robienia kopii zapasowej. Jak się ma do tego dalsza wypowiedź:
Pieka
...Dodatkowo przed wyeksportowaniem bazy trzeba podac wlasne haslo (do zalogowania)...

Dokąd eksportowana jest baza po podaniu hasła? Jeżeli na HDD, to w którym miejscu jej szukać? Nie ma żadnej informacji na ten temat.

Pieka
...Mysle, ze teraz wszystko stalo sie jasne? smiley.

Bardzo bym chciała, żeby wszystko stało się jasneGrin
Pozdrawiam

Nie wiem dlaczego nie dodał się screen, ale kazdy w swoim panelu admina ma chyba ten sam widokGrin ..
Edytowane przez Pieka dnia 02.09.2011 21:02:23
 
http://www.przedszkole1rm.com
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 16:29:44
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
Może Poradnik (ten najnowszy) rozwieje twe watpliwości. A co do miejsca przechowywania kopii, to sama je wybierasz. Zresztą, odpowiem kompleksowo.
1.Masz możliwość zrobienia kopii bazy danych poprzez PA, nie musisz zagl·ądać do phpMyAdmina. Zapisuje na dysku twardym - kopia jest zapisywana na komputerze, z którego aktualnie korzystasz, kiedyś była zapisywana na serwerze, na którym miało się stronę.
2. Miejsce eksportu bazy to lokacja, którą sama wybierzesz (po pdoaniu hasła i kliknięciu zapisz otwiera się okno pobierania pliku.
No i witamy kolejną osóbkę płci żeńskiej na tym męskim, szowinistycznym forum Wink
Edytowane przez jantom dnia 22.10.2006 21:44:25
 
http://jantom.info
Pieka
W tamtym temacie masz wszystkie potrzebne informacje, malo, czytajac wiecej tematow dowiesz sie, ze na slabszych serwerach nie zrobisz aktualnie kopii bazy korzystajac z PA swojego portalu.
Niestety tak to w tej chwili wyglada.
Dlatego tez JazOOn podal jak i gdzie zmodyfikowac plik db_backup.php, zeby kopia byla umieszczana w katalogu db_backup na serwerze:
http://www.php-fu...post_42005

Cytuje za JazOOn'em:
chodzi z pewnoscia o najnowszego 6.01 - nowa forma backupu dziala na czesci serwerow, niestety. slabe serwery odswiezaja tylko strone i nie daja pliku do zapisania




dlatego też zaimplementowałem stary system :) po odpowiednich przeróbkach (jako że po upgradzie bazy z ustawien strony usuwana jest z bazy zmienna odpowiadajaca za katalog kopii zapasowych - trzeba wpisać ręcznie ścieżke w pliku db_backups.php

w starym pliku należy zamienic to:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


na to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


a także skopiować stary plik językowy w miejsce nowego (inaczej nie będzie Przywróć,Usuń itd.)
system tworzy baze bez zarzutu i na localu i na serwerze, co do przywracania - na localu jest również jest ok!


Miejsce na haslo jest widoczne.

Pare postow nizej zalaczam plik jezykowy.
Edytowane przez Pieka dnia 22.03.2008 12:49:33
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
swiatelko
Dziękuję jantom za miłe popwitanie. Od razu cieplej się poczułam wśród męskiego gronaWink.

Co do tematu:
jantom napisał/a:
2. Miejsce eksportu bazy to lokacja, którą sama wybierzesz (po pdoaniu hasła i kliknięciu zapisz otwiera się okno pobierania pliku.

Coś u mnie jest nie tak, bo nie mam możliwości okreslenia lokalizacji podczas robienia kopii DB (W opcjach jest: nazwa kopii, typ pliku i hasło). Dlaczego nie ma lokalizacji?

Czytałam już chyba wszystke posty, a jednak informacje w nim zawarte nie są wystarczające, bo nadal nie wiem jak zrobić kopię zapasową z poziomu PA.

W tamtym temacie masz wszystkie potrzebne informacje, malo, czytajac wiecej tematow dowiesz sie, ze na slabszych serwerach nie zrobisz aktualnie kopii bazy korzystajac z PA swojego portalu.

Czy vel.pl jest słabym serwerem, że nie robi mi kopii zapasowej tylko odświeża stronę? Czy inni użytkownicy tegoż serwera mogliby powiedzieć coś na ten temat?

Dlatego tez JazOOn podal jak i gdzie zmodyfikowac plik db_backup.php, zeby kopia byla umieszczana w katalogu db_backup na serwerze:
http://php-fusion...post_42005
Miejsce na haslo jest widoczne.

W moim pliku db_backup.php nie znalazłam podanej przez jazzona linii do modyfikacji. Dlaczego?
Pozdrawiam
 
http://www.przedszkole1rm.com
Pieka
Moze bedziesz tak mila i podasz lokalizacje swojej strony?
Skoro czytalas sporo postow, to wiesz, ze jest to w wiekszosci wypadkow wymagane, aby cokolwiek zrobic w danym temacie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
swiatelko
Pieka napisał/a:
Moze bedziesz tak mila i podasz lokalizacje swojej strony?

A, proszę bardzoGrinGrinGrin Jestem naprawdę miła.
 
http://www.przedszkole1rm.com
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
To bądź dalej tak miła i podaj używaną wersję Fusion, bo na moje oko to seria 6.01.xxx baza-ale nie pliki?
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Zalaczam zmodyfikowany plik.

Poza tym dopisz ponizsze linijki do locale/Polish/admin/db_backup.php :
$locale['482'] = "Data utworzenia";

$locale['483'] = "Wielkość";

$locale['484'] = "Opcje";

$locale['485'] = "Usuń";

$locale['486'] = "Przywróć";

$locale['487'] = "Informacje";

$locale['488'] = "Brak kopii zapasowych";

$locale['489'] = "Błąd. Zawartość katalogu ";

$locale['490'] = " nie może zostać odczytana";



Na szybko, ale powinno byc OK.
Pieka dodał/a następującą plik:
db_backup.zip [4.57kB / 901 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 23.10.2006 13:12:37
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
swiatelko
Dziękuję serdecznieSmile. Podmiana pliku db_backup.php zaproponowanego przez Pieka rozwiązało mój problem.
Nadpisałam proponowane linie w pliku.
Wszystko śmiga bardzo ładnie. Dziękuję za pomoc.

A dla miłego wlodka Smile, który sugeruje, bym podała używaną wersję Fusion odpowiadam:
Na moje oko to seria v6.01.3 po aktualizacji z v.6.01.1 (Chyba świadczy o tym dział w którym umieszczony został topic). Tak mam w każdym razie zapisane w panelu admina, ale być może źle nadpisałam pliki i nie powiodło się tak, jak należy? Postaram się to poprawić.

Edytowane przez Pieka dnia 13.12.2008 20:22:54
 
http://www.przedszkole1rm.com
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dzięki serdeczne za informacje-moja sugestia dotyczyła także pliku db.backup.
Rozwalenie paneli na Twojej stronie dało mi informacje o tym że pracujesz na bazie serii 6.01.xxx-ze złymi plikami, wiec skoro pliki są złe to dotyczyło to również pliku db.backup. A jeśli chodzi o niego to nie zmieniał sie w koleinych wersjach seri 6.01-tylko pozostałe pliki. Reasumując-zrobiłaś upgrade, ale nie wgrałaś pliku db.backup-tej wersii(6.01), albo nadpisałaś go-co nie zawsze działa poprawnie-lepiej usunąć i dać nowy-100% pewności podmiany.
Ale fajnie, że chodzi witamy nową kolężankę przedszkolną, szkoda, że już @decymka nas nie odwiedza-też-przedszkole.
 
wlodekp.europa.pl
fincz
Czesc.

Mam mały, duży problem. Wiem, że tan temat był potrząsany wiele razy ale ja nadal nie umiem tego zrobić.

Kopia zapasowa!

Zastosowałem się do rad Pieka http://www.php-fu...post_42975 i JazOOn'a http://www.php-fu... i nic!
Klikam na stwórz kopie i coś nie działa! Nie wiem kompletnie co. Nie jestem programistą więc jakbyście mogli pisać zrozumiałym dla mnie językiem to byłbym wdzięczny. Oto screen przed i po "zrobieniu kopii":

images42.fotosik.pl/40/e35dc11294179170med.png

i po

images45.fotosik.pl/40/f9200d039c5bf2e7med.png

Z góry dzięki.

Edycja: Mam php-fusion v6.01.6.
Edytowane przez Pieka dnia 13.12.2008 20:12:28
 
jery07
Czy istnieje możliwość wykonania kompletnej archiwizacji strony-tak aby w całości(ze zdjęciami itd)była możliwość przeniesienia jej na inny serwer??
 
Pieka
Oczywiscie, ale do tego celu potrzebujesz panel typu DirectAdmin lub cPanel. PHP-Fusion tego nie umozliwia.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
been1989
Czy da się zrobić kompletny backup strony kiedy serwer na którym siedzi strona jest wyłączony lub zablokowany? Chodzi mi o kompletny backup włącznie z userami i zawartością. Jeśli tak to jak do tego podejść na Fusionie 7.02.05 z poziomu total commandera? Pozdrawiam
 
www.pzwmykanow.com.pl
Pieka
been1989 napisał(a):

Czy da się zrobić kompletny backup strony kiedy serwer na którym siedzi strona jest wyłączony lub zablokowany?

Nie ma takiej możliwości. Pisz do hostingu.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl