ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Albumy foto pytanie
Owad
Jaki plik musze wyedytowac zeby albumy foto, ktore dodaje mogly byc takie duze jak sa normalnie i zeby automatycznie byly zminimalizowane do rozmiarow miniaturki ? Uzywam domyslnej przegladarki graficznej, bo ta nowa cos nie trybi
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 08:47:33
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
SebaZ
kompletnie nierozumiem o co Ci chodzi SadSad
a wy??
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Owad
faktycznie troche zamotalem, chodzi mi o to czemu nie moge w albumach dodac zdjecia wyskakuje ze musi byc mniejsze. Chce zrobic tak zeby kazda fotka mogla dodac sie do albumu pomimo duzych domyslnych rozmiarow jak to zrobic ???
 
SebaZ
w ustawieniach zmieniasz dozwoloną wielkosć wielkość
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
BlackDog
hmm, ale coś czuję, ze kolegi to może nie zadowolić, bo max wielkość, jaką może tam ustawić, to 999x999(ja tak mam przynajmniej)
 
badyl
ja mam właśnie ten sam problem a ze względu, że mam tam tapety to jest to uciążliwe że nie moga być większe niż 999x999 i musze je mieć w 800x600 a przy większej rozdielczości jest to porozciągane i słaba jakość.
Frown
 
www.badyl.pl
badyl
a poza tym amm jeszcze jeden problem z galeria bo powinno być tak zę wybieram fotke z kompa i on sam tworzy miniature i wysyła i zapisuje wszystko na serwerze a tak nie jest bo musze wysłać zdjęcia na serwer nazwe zrobić taką jakie jest ID i jeszcze sam musze robić miniature to jest denerwujące moze ktoś potrafi mi pomóc
 
www.badyl.pl
MajsterBieda
A ja właśnie mam tak, że wybieram fotkę z kompa i system sam robi miniaturkę i.t.d. Smile
 
badyl
A ja właśnie mam tak, że wybieram fotkę z kompa i system sam robi miniaturkę i.t.d.
a jaką masz wersje PHP-Fusion, jakiej używasz przeglądarki, i jak duże masz szczęście heh to żarcik.
 
www.badyl.pl
BlackDog
panowie, ten problem był już przecież poruszany na forum - sprawa rozbija się o konfiguracje serwera na którym leży sobie fusion.
 
badyl
a mógłbyś powiedzieć mi jak to skonfigurować bo nie orientuje się strone mam na serwerze www.pop.pl
 
www.badyl.pl
barek
OK
rozumiem, że jak padło automatyczne wrzucanie zdjęć to można zrobić to ręcznie....
ale jak zrocić ręcznie aby pojawiała się miniaturka przy całym albumie?
może mi ktoś podpowie....
 
http://foto.e-vro.org/
badyl
było to podawane w wiel;u innych tematach polecam link Szukaj znajduje się on na samej górze po lewo w Menu.
 
www.badyl.pl
badyl
to dopowie mi ktoś co mam zrobić żeby sama się robiła minatura i zdjęcie wysylało na serwer.
 
www.badyl.pl
Wooya
badyl napisał(a):
ja mam właśnie ten sam problem a ze względu, że mam tam tapety to jest to uciążliwe że nie moga być większe niż 999x999 i musze je mieć w 800x600 a przy większej rozdielczości jest to porozciągane i słaba jakość.
:|


Jest sposob, aby ominac ograniczenia PHP Fusion w tym zakresie. W pliku fusion_admin/settings.php nalezy znalesc i wyedytowac te dwie linijki:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


wartosci maxlenght='3' nalezy zmienic na maxlenght='4'.

nastepnie trzeba albo porzez phpMyAdmin poprawic wlasciwosci pol album_max_w i album_max_h na SmallInt(5) lub tez skopiowac ponizszy kod do np. pliku test.php i go uruchomic na serwerze (pozniej go oczywiscie usunac :) )

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Teraz fusion bedzie przyjmowal obrazki o rozmiarac do 9999x9999 :)
... Pomagam tylko przy najnowszych wersjach PHP-Fusion ...
koder_1.png
 
SebaZ
Alter table nie działa przy uzyciu funkcji z php-fusion :/
musisz użyć zwyczjnego zapytania do bazy danych. bez uzycia funkcji fusiona
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
badyl
znajdzie się w końcu ktoś mądry który powie mi co mam zrobić zeby zdjęcie samo się wysyłało na serwer i robiła się minaiatur.
 
www.badyl.pl
SebaZ
skrypt robi to sam. a miniature rysuje z pliku używając bibliotek GD. Jak coś Ci nie trybi to ja nie wiem
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
badyl
już doszłem musiałem zmienić CHMOD katalogo Photoalbums na 777 bo było 775 i już teraz działa tak samo miałem z awatarami i katalog do którego powinny iść avatary też zrobiłem na 777 i działa.
 
www.badyl.pl
BlackDog
oj stary, widzisz, trzeba czytać readme zanim się zainstaluje fusiona, bo tak to potem powstają błędy trudne do wytłumaczenia - czego przykłądem był właśnie Twoj problem(a jak nie to ty po prawej stronie w Elementarzu jest wszystko po polsku opisane co i jak)
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl