ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Nawigacja

Kurs PHP-Fusion v6.01.xx - Zarządzanie Użytkownikami

Napisane przez jantom dnia 16 marca 2007 21:28 · 1 komentarz · 11998 czytań · Drukuj · Facebook · Wykop

Streszczenie:

Przejdziemy teraz do kolejnej części PA - Zarządzania użytkownikami.

Nadesłane materiały

Każdy z użytkowników może nadesłać materiały (oczywiście za pomocą narzędzi wbudowanych w Fusiona), które mogą pomóc w rozwoju strony. W tej części panelu administracyjnego możesz zarządzać wszystkimi rzeczami nadesłanymi przez użytkowników. Informacja o nadesłanych materiałach oprócz tego znajduje się zawsze na głównej stronie Panelu Administracyjnego.

Nadesłane materiały
  • Artykuły

Nieraz się zdarzy, że któregoś z użytkowników najdzie wena twórcza i podeśle Ci artykuł. Wtedy w nadesłanych materiałach pojawia się informacja o tym. Jeżeli chcesz zobaczyć, o czym jest artykuł (i nawet go dodać), musisz kliknąć w sekcji Nadesłane Materiaływ Nadesłane Artykułyna Pokaż(znajduje się koło nazwy artykułu). Po odświeżeniu strony pojawia Ci się coś takiego jak na Rysunku poniżej. Możesz zarówno zmienić Tematartykułu, jak i Fragmentczy jego Treść. Natomiast pod samymi polami edycji pojawia się informacja o autorze tekstu. Gdy uważasz, że artykuł nadaje się do opublikowania, kliknij na Dodaj. W przeciwnym wypadku pozostaje Ci wybrać opcję Usuń. Niezależnie od wybranej opcji, efekt jest natychmiastowy

Nadesłany artykuły
  • Newsy

Zdarzyło się coś ważnego, jednak nie ma żadnego newsa na stronie. Może tak się złożyć, że użytkownik w międzyczasie sam napisał newsa oraz wysłał go za pomocą odpowiedniego formularza. Wtedy w sekcji Nadesłane Materiaływ Nadesłanych Newsach pojawi się tytuł nowego newsa. Oczywiście możesz też newsa usunąć bez czytania, a służy do tego przycisk Usuń. Jeśli jednak cały czas chcesz zobaczyć, o czym nadgorliwy użytkownik napisał, wystarczy że klikniesz na Pokaż, które odnajdziesz koło tytułu nadesłanego newsa. W kolejnym oknie, w sekcji Pokaż Nadesłane Newsy, możesz zobaczyć (jak i poprawić) zarówno Temat, Kategorię, jak i Treść. Gdy uważasz, że news może zostać opublikowany, klikasz na Dodaj. Jeśli, wg Ciebie, już nic nie może go uratować, wybierz Usuń.

Nadesłane newsy
  • Linki

Może się też zdarzyć, że użytkownik stwierdził, że brakuje jakiegoś ważnego linka na stronie. Kozystając z narzędzi dostępnych na stronie dosyła brakujący odnośnik. Jak go dodać? Ponownie w sekcji Nadesłane Materiaływ Nadesłanych Linkach odszukujemy nazwę strony i klikamy na znajdujące się obok niej Pokaż. Na kolejnej stronie ( Rysunek) obok Nazwymożna się też zapoznać z Kategorią, do jakiej użytkownik chciałby dodać link, jak i jego Adresczy Opis. Gdy stwierdzisz, że link się przyda, klikasz na Dodaj. Jeśli nie podoba Ci się dana strona (lub jej sam opis), klikasz na Usuń.

Nadesłane linki
  • Zdjęcia

Czasem może się też zdarzyć, że użytkownik będzie chciał samodzielnie rozszerzyć galerię zdjęć, którą posiadasz na stronie. Jeśli skorzystał z firmowych narzędzi Fusiona (a nie z PW czy e-maila), dostaniesz o tym informację. Tradycyjnie należy zajrzeć do sekcji Nadesłane Materiały. W Nadesłanych Zdjęciachpokaże Ci się jego Tytuł. Po kliknięcia na Pokaż (szukamy na prawo od Tytułu) w sekcji Pokaż Nadesłane Zdjęciamożesz zobaczyć/poprawić Tytułzdjęcia, jego Opis, Album, do którego został zakwalifikowany oraz login użytkownika, który nadesłał samo zdjęcie. Po kliknięciu na Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęciebędzie można zobaczyć zdjęcie w całej swej okazałości (w pełnym rozmiarze, żadnej miniaturce). Następnie pozostaje Ci tylko podjęcie decyzji, czy zdjęcie zostanie dodane do galerii (klikasz na Opublikuj zdjęcie) czy jednak nie ( Usuń zdjęcie).

Nadesłane zdjęcia

Komentarze

#1 | kryhu dnia 27 czerwca 2007 19:34
gdzie to znalesc Edycja uprawnień administratora

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl