ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Przyszłość PHP-Fusion

jantom dnia 06 sierpnia 2006 21:40 · 11 komentarzy · 10970 czytań · Drukuj

Aktualności Co się dzieje? Dlaczego odszedł Sheldon? Jak to się stało, że oficjalna strona z Themami przestała nią być? Dokąd podąża PHP-Fusion?

Wiele pytań – tutaj znajdziecie kilka odpowiedzi.

Kiedy nieco ponad 3 lata temu PHP-Fusion startowało, nikt nie spodziewał się takiego sukcesu, jaki osiągnęliśmy. Dzisiaj szacuje się, że na PHP-Fusion opiera się ponad 100000 stron na całym świecie. Oficjalne Supporty mają ponad 40000 zarejestrowanych użytkowników. Coraz więcej osób staje się zależnych od naszych umiejętności dostarczenia im stabilnego, aktualnego oraz wszechstronnego CMS ze wszystkimi specjalnymi rozwiązaniami niezbędnymi do funkcjonowania ich stron. To już nie jest jednoosobowe przedsięwzięcie. I takim też nie było od jakiegoś czasu.

Było to przytulne, miłe i dobre, tak długo, jak trwało. Jednak udusilibyśmy się własnym sukcesem, jeśli nie zaczęlibyśmy dostosowywać kręgosłupa organizacyjnego tak, aby pasował do dzisiejszych potrzeb. Jak wszyscy wiecie, część funkcji MOD-ów i Infusionów, nie działały całkiem poprawnie od jakiegoś czasu. I nie jest to możliwe do zaakceptowania. W niektórych przypadkach Support również nie działał poprawnie. Oprócz tego utrzymywanie bezpieczeństwa wydań oraz prowadzenie w tym samym czasie prób dalszego rozwoju PHP-Fusion zdecydowanie nie jest już pracą dla jednego człowieka.

Musimy móc planować z wyprzedzeniem. Musimy mieć możliwość zaangażowania więcej liczby osób do procesu rozwoju. Musimy mieć możliwość koordynowania wydań nowych Infusionów. Musimy też być w stanie zarządzać oraz poprawiać dokumentację, zarówno na poziomie użytkownika, jak i systemu. Do tego potrzebujemy bardziej profesjonalnej organizacji.

Z tego powodu rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu proces reorganizacji projektu PHP-Fusion. Z tej przyczyny także, kilku starych, dobrych Fusionistów zdecydowało się odejść ze stanowiska - ponieważ nie podobały im się nowe sposoby rozwiązywania problemów lub też całkowicie nie zgadzali się z kierunkiem w którym dążyła organizacja. W porządku. Nikt jednak nie zaprzecza temu, że zmiany są potrzebne. Jeśli chcemy być wstanie wkroczyć z PHP-Fusion w następną fazę rozwoju, musimy stworzyć odpowiednią organizację wokół projektu i musimy sprawić, by ona działała. Tak, żebyśmy mogli poradzić sobie z tą ilością pracy do wykonania, reagować na potrzeby użytkowników, śledzić wszystkie wydarzenia oraz dalej dostarczać sieci skuteczny, wszechstronny i rozsądny CMS.

Z procesem takim jak ten, nie można poradzić sobie przez noc. Ani też przez kilka kolejnych miesięcy. Pracujemy nad tym. Jednak nie oczekujcie, że zrobi się to samo... lub jutro. To, czego potrzebujemy (pomijając kilka innych kwestii) to:


 • zrobić plan wersji oraz trzymać się go
 • znaleźć nowy sposób współpracy pomiędzy Supportami
 • znaleźć rozwiązania dla nowych Infusionów oraz kontroli zarówno ich jakości, jak i dystrybucji
 • znaleźć sposób na finansowanie oficjalnych Supportów, nie chcemy polegać na samych dotacjach
 • zorganizować pracę nad tłumaczeniami oraz tworzeniem dokumentacji, by być pewnym, że spełniają one standardy społeczności
 • znaleźć sposoby skierowania potrzeb użytkowników do developerów

To kilka podstawowych spraw, które martwią organizację PHP-Fusion. Jest tego więcej – dużo więcej – ale te wymienione powyżej należą do tych podstawowych.

Nikt z nas nie próbował tego wcześniej. Nie znajdziecie przepisu na budowę wirtualnej organizacji (może napiszemy takowy, kiedy skończymy z tym wszystkim), więc musimy sami znajdować rozwiązania, gdy posuwamy się naprzód. Ale pracujemy nad tym. I nie mamy wątpliwości, że osiągniemy to, co osiągnąć zakładamy.

Co dotychczas zrobiliśmy?

Więc...

 1. Struktura zespołu jest niemalże taka jak teraz, patrz na wykres poniżej.

 2. Różne zespoły pracują nad planami zespołu (lub powinny nad nimi pracować), w chwili, gdy to piszę.
 3. Nowi członkowie zespołów są dodawani przez cały czas, aby doprowadzić różne zespoły do używalności., dodatkowo wyznaczono przywódców we wszystkich głównych grupach. [najbardziej zbliżona wersja do oryginału, jaką udało mi się osiągnąć]
 4. Nowa, oficjalna struktura jest już w drodze
 5. Nowy standard Themów został omówiony i zostanie zaimplementowany we wszystkich oficjalnych themach PHP-Fusion – wszystkie będą zgodne z zaleceniami W3C
 6. Niektóre wewnętrzne strony zespołów zostały przystosowane aby zaspokoić potrzeby ekip.
 7. Wkrótce rozpoczniemy prace nad kształtem przyszłej licencji PHP-Fusion (nie martwcie się, PHP-Fusion POZOSTANIE darmowy dla was wszystkich – chcemy jedynie zabezpieczyć się przed osobami kradnącymi nasz kod i przedstawiającymi go jako swój własny).
 8. Różne pomysły na to, jak możemy odpowiadać „Wampirom Supportowym” są omawiane.
 9. Wkrótce rozpoczniemy dyskusje nad planem produkcyjnym (najpierw musimy wszystko zorganizować).
 10. Pracujemy też nad procesem decyzyjnym – próbując znaleźć drogę do rozwiązania tej kwestii.

Mogliśmy pójść dalej. Ale nie pójdziemy. W odpowiednim czasie (i to nie tak długim) usłyszycie więcej na ten temat. I przede wszystkim – będziecie mogli odczuć rezultaty naszego procesu. Udoskonalenia we wszystkich dziedzinach – bardziej profesjonalne podejście do potrzeb dużej społeczności. Trzymajcie się. PHP-Fusion ma zamiar tu zostać i rozwijać się dalej.

Digitanium, KEFF, Aquarian, Janmol
[Management Team]

Komentarze

#11 | Flux dnia 09 sierpnia 2006 23:18
Skoro wycinają cenne (jak by nie było cenne Smile) rady Riklaunima to znaczy, że Grzes
niemoże dojść do tego, że osoby odpowiedzialne za organiazcję całości nie przesadzą z dowodzeniem
ma rację... Tak czy siak musimy czekać. Nic innego chyba nie możemy zrobić. :/

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl